GÜNDEM
22 Mayıs 2022 10:35 Son Güncelleme: 22 Mayıs 2022 10:40

Mücahit Birinci'den FOX TV'ye kapatma talebi: 'Edebinle sun, şov yapma'

AK Parti MKYK Üyesi Mücahit Birinci, FOX TV Ana Haber sunucusu Selçuk Tepeli'nin tarım arazilerinin yok edilmesiyle ilgili haber sonrasında masadaki bardağı kameralara fırlatması üzerine FOX TV'nin kapatılması çağrısında bulundu.

Haberi Dinle

FOX TV Ana Haber sunucusu Selçuk Tepeli, tarım arazilerinin yok edilmesiyle ilgili bir haber sonrasında masada bulunan bardağı kameralara fırlatarak "Şimdi bu ülkenin çiftçilik yapan inanlarının yarısı işi bıraktı. Geç abi, öbür habere geç" ifadelerini kullanmıştı.

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Mücahit Birinci, Tepeli'nin bu hareketi sonrasında FOX TV'nin kapatılması çağrısı yaptı.

"EDEBİNLE SUN, ŞOV YAPMA"

Sosyal medya hesabında Tepeli'nin davranışına tepkisini gösteren Birinci, "Edebinle sun, şov yapma! Kanalının sahibini biliriz... Bunlar seçim yaklaştıkça amuda da kalkarlar... Fakat seçim gecesi bu asimetrik mandacı muhalefet tasfiye olacaktır. Türkiye ve aziz milletimiz, bu emperyalist hamleleri savarak, güçlenerek çıkacaktır." diye konuştu.

"KAPATMA DAHİL, TÜM TEDBİRLER UYGULANMALI"

Birinci paylaşımında şu ifadelere de yer verdi:

"İzleyiciye bardak fırlatıp, edep dışı hareket yapan insansının bu fiili nedeniyle, RTÜK'ün, Fox TV kanalına, kapatma dahil, tüm tedbirleri en kararlı haliyle uygulamasını vatandaş olarak bekleriz.

"FOX'A ÇAKIYORSUN TOKADI, FETÖ ENİKLERİ BASIYOR YAYGARAYI"

Bardak ve sair fırlatıyorsunuz... Her artistliği yapıyorsunuz... Son bu oluyor. Yine size hicran...Dün, "Fox TV'ye en ciddi müeyyideler uygulanmalıdır, gerekirse kapatılmalıdır" fikrimizi vatandaş olarak beyan edince, o tweetimin altına doluşan yüzlerce FETÖ botu müşahede ettik. Çok dikkat çekici. Fox'a çakıyorsun tokadı, FETÖ enikleri basıyor yaygarayı."

 

 

Yorumlar