19 °c

Mısır'daki silahlı saldırıyı DEAŞ üstlendi

Mısır'ın Kuzey Sina ilindeki bir güvenlik noktasına düzenlenen silahlı saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlendi. Örgüte bağlı Amaq ajansından haberi aktaran Twitter hesaplarında,  "Mısır...

Mısır'daki silahlı saldırıyı DEAŞ üstlendi
16/02/2019 23:48 - Güncelleme : 05/04/2019 12:51

Örgüte bağlı Amaq ajansından haberi aktaran Twitter hesaplarında,  "Mısır ordusuna ait bir noktaya saldırı düzenlendiği ve 20 askerin öldüğü" iddia  edildi. 

Mısır Ordu Sözcüsü Albay Tamir er-Rifai, daha önce Facebook hesabından  yaptığı yazılı açıklamada, bir grup teröristin Kuzey Sina'da bir güvenlik  noktasına silahlı saldırı düzenlediğini belirtmişti. 

Güvenlik güçlerinin saldırıya karşılık verdiğini ve saldırganlardan  7'sinin öldürüldüğünü ifade eden Rifai, "Çıkan çatışmada biri subay 15 asker öldü  ve yaralandı." ifadesini kullanmıştı. 

Mısır ordusu ve emniyet teşkilatı, Eylül 2013'ten bu yana Sina'daki  pek çok ilde güvenlik güçlerini hedef alan saldırılar düzenledikleri gerekçesiyle  "terörist ve tekfirci" olarak nitelediği unsurlara yönelik operasyonlar  düzenliyor. 

Sina'da Kasım 2014'te terör örgütü DEAŞ'a biat ettiğini duyuran ve  adını "Sina Vilayeti" olarak değiştiren Ensar Beyt el-Makdis örgütü gibi bir  takım silahlı grupların etkin olduğu belirtiliyor.

YORUM YAZIN

adınız ve soyadınız ile yorum yapabilirsiniz
HABERE İLK YORUMU SİZ YAPIN

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.