GÜNDEM
02 Ağu 2020 19:20 Son Güncelleme: 02 Ağu 2020 19:23

Miraç Çiçek'in bulunması için arama çalışmaları sürüyor

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde kaybolan 4 yaşındaki Miraç Çiçek'in bulunması için arama çalışmaları sürüyor. Diyarbakır'dan önceki gün akrabalarını ziyaret için Kelekçi köyüne giden 3 çocuklu Çiçek çiftinin, evlerinin önünde oynarken kaybolan 4 yaşındaki oğulları Miraç Çiçek'i arama çalışmaları sürüyor.

Haberi Dinle

Diyarbakır'dan önceki gün akrabalarını ziyaret için Kelekçi köyüne giden 3 çocuklu Çiçek çiftinin, evlerinin önünde oynarken kaybolan 4 yaşındaki oğulları Miraç Çiçek'i arama çalışmaları sürüyor.

Jandarma, AFAD ve UMKE ekiplerince yürütülen çalışmalarda köydeki evlerde ve kapalı alanlarda da arama yapıldı. 

Ekipler köyün çevresinde, ormanlık alanda ve Dicle Nehri yatağında da arama çalışmalarına devam ediyor.

Dağlık ve engebeli arazide yürütülen çalışmalara jandarma ekipleri drone ile havadan destek verirken, hassas burunlu köpeklerle de arama yapılıyor.

İlçe Kaymakamı çalışmalarla ilgili bilgi aldı

Dicle Kaymakamı Halil İbrahim Demirçin, Keleçki köyünde inceleme yaptı, yürütülen arama çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

Köy Muhtarı Zülküf Bayın, Miraç Çiçek için kaybolduğu günden bu yana arama çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Jandarma, AFAD ve UMKE ekipleri ile köylülerin Miraç'ı bulmak için yoğun çaba sarf ettiğini vurgulayan Bayın, "Şu ana kadar herhangi bir ize rastlanılmadı ama çalışmalar devam ediyor. Miraç'ı bulacağımıza dair ümidimiz var. Köyün etrafını gezdik, dağları gezdik. Ev ve ahırları arıyoruz. İnşallah bulacağız." dedi.

Kaynak : AA

Yorumlar