YAŞAM
12 Ağu 2017 00:32 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 09:42

Minik yüreklerden depremzede nineye duygulandıran destek

Muğlanın Bodrum ilçesinde, 10 çocuk, Ege Denizi'nde yaşanan depremde evleri zarar görenlere yardım etmek için topladıkları deniz kabuklarını satarak kazandıkları parayı, civcivleri enkaz altında kalan 87 yaşındaki Ayşe teyzeye verdi.

Haberi Dinle

Bodrum'da, yaşları 6 ile 13 arasında değişen 10 çocuk, Ege Denizi'nde yaşanan 6,5 büyüklüğündeki depremde evleri zarar görenlere yardım etmek için topladıkları deniz kabukları ve ailelerinin verdiği takıları satıp elde ettikleri bin 420 lirayı, depremzede Ayşe Küçükköse'ye bağışladı. 

Bodrum ilçesinde çocuklar, Ege Denizi'nde yaşanan 6,5 büyüklüğündeki depremde evleri zarar görenlere yardım etmek için bir araya geldi. Çocuklar, Bitez sahiline kurdukları stantta topladıkları deniz kabukları ile ailelerinin verdiği takıları satışa sundu. 

Yardımsever çocuklar, depremde civcivleri telef olan ve bunun üzüntüsünü yaşayan 87 yaşındaki Ayşe Küçükköse'nin hikayesini duyunca "Deprem mağdurları için el ele" yazılı döviz açıp yardım projesini başlattı. Yaklaşık bir hafta süren satış işleminin ardından çocuklar ailelerinin de desteğiyle bin 420 lira gelir elde etti.

 Aileleriyle birlikte heyecanla deprem bölgesine giden çocuklar, ilk olarak 87 yaşındaki Ayşe Küçükköse'yi ziyaret etti. Çocuklar geldiği sırasında tarlada çalışan Küçükköse, karşısında çocukları görünce büyük sevinç yaşadı. 

Projeyi başlatan 10 yaşındaki Ali Coşkun Keskin önderliğindeki çocuklar, kumbaralarında getirdikleri parayı Küçükköse'ye hediye etti. Yaşı kadın bu sırada gözyaşlarına hakim olamadı. Küçükköse'nin ağladığını gören çocuklarda duygusal anlar yaşadı. 

"Benim de çocuklarım vardı"

İki çocuğunun öldüğünü ifade eden Küçükköse, "Benim de çocuklarım vardı, kızım ve oğlum vardı. Ama öldüler. Oğlum sağ olsaydı beni yalnız bırakmazdı." diyerek gözyaşı döktü.

 Sosyal sorumluluk projesini başlatan 10 yaşındaki Ali Coşkun Keskin, "Sattığımız ürünlerden bin 420 lira gelir elde ettik. Bu parayı da Ayşe nineye teslim ettik. O da çok sevindi ve duygulandı. Biz de onu sevindirdiğimiz için çok mutlu olduk." dedi.

 "Geceye kadar çalıştık"

Kampanyaya destek veren Hayrettin Arık, "Gece saatlerine kadar çalıştık, sahilde gezenlere ürünlerimizi sattık. Projeye özellikle katılmak isteyenler de oldu. Sonuç olarak topladıklarımızı sattık ve gelir elde ettik." diye konuştu.

Bir süre Küçükköse'nin yanında duran ve onunla vakit geçiren çocuklar, daha sonra depremde evleri zarar gören diğer ailelerin çocuklarını da ziyaret etti. Depremzede çocuklarla bir araya gelen çocuklar, yanlarında getirdikleri deniz kabukları, takıları ve hikaye kitaplarını hediye etti.

Yorumlar