YAŞAM
22 Eki 2017 16:04 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 12:13

Minik Seher sadece 34 gün dayanabildi

Suriye'nin başkenti Şam'da Beşşar Esed rejiminin abluka altında tuttuğu Doğu Guta'da yetersiz beslenme ölümlere yol açıyor. Bölgede son 2 günde iki bebek daha hayatını kaybetti.

Haberi Dinle

Bölgede son 2 günde iki bebek daha hayatını kaybetti. Sadece 34 gün hayatta kalabilen Seher bebek, onlardan sadece biri.

Şam'ın doğusunda yer alan Doğu Guta bölgesindeki yaklaşık 400 bin sivil, 5 yılı aşkın süredir Esed rejimi tarafından ablukada tutuluyor.

Doğu Guta, Kazakistan’ın başkenti Astana’da garantör ülkeler Türkiye, Rusya ve İran arasındaki anlaşmayla gerginliği azaltma (çatışmasızlık) bölgelerinden biri ilan edilmiş olsa da Esed rejimin hava saldırıları devam ediyor.

Rejimin saldırılarında birçok sağlık merkezi ve ilaç deposu kullanılamaz hale geldi.

DOĞU GUTA'DAKİ AÇLIĞIN EN SOMUT GÖRÜNTÜSÜ!

Esed rejimi ve destekçileri tarafından abluka altında tutulan Şam'ın Doğu Guta bölgesinde dünyaya gelen Seher bebek, yetersiz beslenme ve ilaç eksikliği sebebiyle doğduktan 34 gün sonra hayatını kaybetti.

Seher bebeğin, oldukça zayıf ve bitkin olduğu dikkati çekti

Son aylarda rejim ve destekçisi yabancı terörist gruplar, Doğu Guta halkının kaçak yollar, tüneller ya da aracı tüccarlar vasıtasıyla ihtiyaç maddelerine ulaşmasını da engelliyor.

Bölgede bebek maması ve süt de tamamen tükenmiş durumda.

ETİKETLER
#süriye #şam
Yorumlar