GÜNDEM
22 Eyl 2020 10:44 Son Güncelleme: 22 Eyl 2020 10:45

Milyonlarca öğrenci EBA sistemine giremedi

Milyonlarca öğrenci ve öğretmenin kullandığı Eğitim Bilişim Ağı (EBA) yoğunluktan dolayı çöktü. İnternet üzerinden sisteme bağlanmak isteyen öğrenci ve öğretmenler, "EBA çok kalabalık" uyarısıyla karşılaştı.

Haberi Dinle

Koronavirüs salgını nedeniyle milyonlarca öğrenci okullar kapalı olduğu için uzaktan eğitim sistemiyle eğitim ve öğretim hayatını sürdürüyordu. Bu sabah milyonlarca öğrenci bugün ders başı yapacakken Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemi çöktü.

Öğretmen ve öğrencilerin giriş yapmak istediği sistem “çok kalabalık” uyarısı verdi. Öğretmenlerin de sisteme girememesi üzerine online eğitim durdu.

BAKAN SELÇUK ‘HAZIRIZ’ DEMİŞTİ

EBA Yeni Yayın Dönemi Tanıtımı’nda konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yeni döneme hazırız mesajı vermişti. Selçuk “Dünyanın en iyi dijital eğitim altyapısını kuruyoruz. Çok iddialı olarak söylüyorum. Uzaktan eğitimde dünyadaki 3-5 ülkeden bir tanesi Türkiye. Bu hizmetin genişleyerek yüz yüze eğitime geçildiğinde de sürekli biçimde devam edeceğinin müjdesini vermek isterim” ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar