GÜNDEM
10 Haz 2016 10:12 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 02:21

Migros bir başka devi bünyesine kattı

Tesco Kipa'nın Migros'a satışı gerçekleşmesinin ardından Kipa'nın hisseleri çöküş yaşadı.

Haberi Dinle

Perakende devi Tesco Kipa'nın Migros'a satışı resmen gerçekleşti. Şirket satış detaylarını KAP'ta duyurdu. Borsa İstanbul'da işlemlerin başlamasıyla Tesco Kipa hisseleri çakılırken Migros ise yüzde 4 değerlendi.

Son günlerde satışıyla ilgili gündemde olan Tesco'nun Türkiye'deki iştiraki Tesco Kipa'dan açıklama geldi. Şirket KAP'a yaptığı açıklamada yüzde 95,5'lik hissesinin Migros Ticaret'e satıldığını duyurdu. Söz konusu satış için Migros Ticaret, perakende zinciri Tesco Kipa'ya 302,3 milyon TL ödeyecek.
TESCO KİPA HİSSELERİ RESMEN ÇAKILDI
Tesco Kipa hisseleri, Migros ile anlaşmaya varılan satış fiyatının beklentilerin altında gerçekleşmesi ile güne taban fiyattan başladı. Dünkü kapanışta 2,34 liradan satılan Tesco Kipa hisseleri şu sıralar yüzde 19,66 değer kaybı ile 1,88 liradan satılıyor. Migros ile Tesco Kipa'yı satın alması sonrası yüzde 4 civarında primli açıldı.
KAP'a yapılan açıklama şu şekilde;

Şirket açıklamasında, "Ana hissedarımız Tesco Overseas Investments Limited tarafından iletilen güncel bilgiye göre nominal değeri hisse başına 1 TL ve toplam ödenmiş sermayesi 1.332.682.000 TL olan Şirketimiz sermayesinin yaklaşık %95,5'ine tekabül eden hisselerinin tamamının satışına ilişkin olarak 10 Haziran 2016 tarihinde Migros Ticaret A.Ş. ile bir hisse alım satım sözleşmesi imzalanmıştır" denildi.

ETİKETLER
#tesco kipa #migros
Yorumlar