GÜNDEM
04 Mayıs 2021 14:14 Son Güncelleme: 04 Mayıs 2021 15:46

MHP'nin yeni anayasa metnine AK Parti ve CHP'den cevap

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yeni anayasa taslağını açıklamasının ardından AK Parti ve CHP'de ilk yanıtlar da geldi. AK Partili Bostancı, "Memnuniyetle karşılıyoruz" derken, CHP lideri Kılıçdaroğlu ise "Gündem değiştirmeye yönelik" ifadelerini kullandı.

Haberi Dinle

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisince hazırlanan 100 maddelik yeni anayasa taslağını açıkladı.

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yeni anayasa çağrısı hakkında, "Sayın Bahçeli'nin Cumhuriyetin 100. Yılında 100 maddelik yeni anayasa teklifini memnuniyetle karşılıyoruz. Bizim de anayasa yazım sürecimiz bitmek üzere. Detaylarıyla birlikte inşallah bayramdan sonra uygun bir vakitte kamuoyu ile paylaşılacaktır. Anayasalar toplumsal uzlaşma metinleri olmak durumundadır. Biz öncelikle Cumhur ittifakı olarak kendi içimizde bir çalışma yapar ve nihayet diğer partilerle bir süreç yürütmek isteriz. Parlamentoda temsil edilen tüm partiler Anayasa konusunda yaklaşımlarının ne olduğunu birer taslak metinle ortaya koyarlarsa bu yerinde olur" dedi. 

 

KILIÇDAROĞLU'NDAN İLK AÇIKLAMA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise "Tamamen gündem değiştirmeye yöneliktir, Türkiye’nin gündemi mutfaktır ekonomidir" ifadelerini kullandı.

Yorumlar