SİYASET
08 Haz 2021 11:23 Son Güncelleme: 08 Haz 2021 11:25

MHP Lideri Bahçeli: HDP'nin kapatılması AYM'nin namus borcudur

MHP lideri Bahçeli, Yargıtay'ın HDP'nin kapatılması istemiyle yeniden dava açmasına ilişkin ''HDP terörizmin siyaset ayağıdır. HDP'nin kapatılması siyasetten kaydının silinmesi özellikle Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) namus borcudur'' dedi. Bahçeli, Marmara Denizi'nde baş gösteren deniz salyası istilası ile bir çevre felaketiyle karşı karşıya olunduğunu da söyledi.

Haberi Dinle

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşuyor.

MARMARA'DA DENİZ SALYASI SORUNU

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

''Marmara Denizi'nde baş gösteren deniz salyası istilası çevre üzerinde birkez daha fakat daha kararlı dürüst düşünmemize yol açmıştır. Büyük oranda kirli su ve tarımsal endüstriyel atıkların tesisi ile ortaya çıkan mikrobiyolojik varlıklar sahillerimize tutunmuştur. Bu kaygı verici tablodan her insanımızın rahatsızlık duyması normaldir. Deniz canlıların oksijeni kesilmektedir. Bir çevre felaketi ile karşı karşıya olduğumuz açıktır. Çevre demek aynı zamanda vatan demektir. Alınacak tedbirlere destek vereceğimizi kararlılıkla ifade ediyorum.

''SİYASİ ETİK YASASI SÜRATLE ÇIKARILMALI''

Çevre etiği ne kadar önemliyse siyasi etik kuralları da bir o kadar önemlidir. Dileğimiz Siyasi Etik Yasası'nın süratle çıkarılmasıdır. Dubaracı yüzler siyasette çok fazladır.

AHMET DAVUTOĞLU VE ALİ BABACAN'A TEPKİ

Türkiye'de başbakanlık yapmış bir şahsın kendisi ile birlikte mezara gitmesi gereken sırları döküp saçması bu devletin kimlerin elinde kaldığına bariz bir delildir. Gizlemesini bilmeyenin yönetmesi mümkün değildir. Serok Ahmet böyle biridir. Aynı şey selamsız Babacan için de geçerlidir. Serok için deniz bitmiştir. Gammaza lanet olsun.

''ORGANİZE SUÇ ŞEBEKELERİNE SÖZCÜLÜK YAPAN KÖKSÜZ MUHALEFET ANLAYIŞI VAR''

Organize suç şebekelerine sözcülük yapan onların iftiralarına taşeronluk eden köksüz muhalefet anlayışı karşımızdadır. Türk milleti zillete boyun eğmeyecek.CHP ve İP'in tarlaları sürülmüştür harman yerleri ateş altındadır.

HDP'YE YENİDEN KAPATMA DAVASI

Yargıtay AYM tarafından iade edilen HDP'nin kapatılmasını esas alan iddianamenin eksikliklerini giderek beklenen davayı dün tekrar açmıştır. Bundan sonra bütün gözler AYM'ye çevrilecektir. AYM'nin iddianameyi ikinci kez iade seçeneği kalmamıştır. HDP'nin kapatılması artık hukukun konusudur. Bu kanlı karanlık sayfa açılmamak üzere kapatılmalıdır.

''HDP'NİN KAPATILMASI AYM'NİN NAMUS BORCUDUR''

Bölücü milletvekillerinin dokunulmazlık dosyalarının TBMM'de görüşülüp karara bağlanması neden gecikmektedir? HDP terörizmin siyaset ayağıdır. HDP'nin kapatılması siyasetten kaydının silinmesi özellikle AYM'nin namus borcudur.''

Yorumlar