YAŞAM
11 Haz 2019 09:36 Son Güncelleme: 12 Eyl 2019 17:28

Meteoroloji'den yurt geneline sağanak uyarısı

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmeye göre yurdun büyük bölümü sağanak yağışın etkisi altında olacak. Aşırı nem ve hızlı buharlaşma sonucu ani sağanak yağışların beklendiği bölgelerde vatandaşa hazırlıklı olunması uyarısı yapıldı.

Meteoroloji'den yurt geneline sağanak uyarısı
Haberi Dinle

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmeye göre yurdun büyük bölümü sağanak yağışın etkisi altında olacak. Aşırı nem ve hızlı buharlaşma sonucu ani sağanak yağışların beklendiği bölgelerde vatandaşa hazırlıklı olunması uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre bugün hava yurt genelinde sağanak yağışlı olacak.

YAĞIŞLAR SABAH BAŞLAYACAK

Yağışlar sabah saatlerinden itibaren İç ve Batı Anadolu, Ankara ve Eskişehir çevresi ile Akdeniz'in batısında Antalya bölgesinde etkili olacak. Yine sabah saatlerinde Doğu Anadolu'da, Kars, Erzurum, Ağrı ve Hakkâri'de şiddetli yağış görülecek.

SAĞANAK ÖĞLEDEN SONRA MARMARA'DA

Öğle saatlerinden itibaren ise yağışlı hava Marmara Bölgesi'nde etkisini hissettirecek. Kıyı Ege hariç yurdun batısı sağanak yağışlı havanın etkisi altında kalacak. İstanbul, Kocaeli, Bursa, Çanakkale'nin yanı sıra Güneydoğu ile Orta ve Doğu Karadeniz sahil şeridi dışında neredeyse yurdun tamamında yağış görülecek. 

AKŞAM SAATLERİNDE DE DEVAM EDECEK

Yağmur akşam saatlerinde etkisini Marmara ve İstanbul çevresinde biraz kaybetse de İç ve Batı Anadolu'da devam edecek. Bugün Ankara, Eskişehir, Bilecik ve Kütahya çevresinde gün boyu yağış devam edecek.

GECE YARISINDAN SONRA YİNE YAĞMUR

Bu gece saat 00.00-06.00 arasında ise yağmur etkisini İstanbul başta olmak üzere yine Marmara'da gösterecek. İstanbul ile birlikte Başkent'in de sabahın ilk saatlerinde yağmurlu olması bekleniyor. 

İL İL HAVA TAHMİNİ

ANKARA: 27 Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İSTANBUL: 27 Parçalı ve yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

İZMİR: 30 Parçalı yer yer çok bulutlu, merkez ve doğu kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

BURSA: 28 Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA: 33 Parçalı bulutlu, öğleden sonra kuzey kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

ANTALYA: 26 Parçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ERZURUM: 25 Parçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

TRABZON: 26 Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri ile gece saatlerinde il geneli yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

DİYARBAKIR: 38 Parçalı bulutlu.

Yorumlar