GÜNDEM
19 Kas 2020 09:55 Son Güncelleme: 19 Kas 2020 10:15

Meteoroloji'den uyarı: Dikkat! Sağanak ve kar geliyor...

Meteoroloji hem sağanak hem de kar uyarısı yaptı, Antalya'nın batı kesimleri ile Muğla çevrelerinde kuvvetli sağanak, Erzincan, Tunceli ve Ardahan çevrelerinde ise karla karışık yağmur bekleniyor. İstanbul için de yağış uyarısı yapıldı.

Haberi Dinle

Meteoroloji yine peş peşe uyarılarda bulundu, birçok bölge için hem sağanak hem kar uyarısı olduğunu yineledi.

MGM'den yapılan açıklamaya göre, bugün ülke genelinde hava parçalı ve çok bulutlu.

İSTANBUL'DA DA YAĞIŞ BEKLENİYOR

Ege ve Akdeniz bölgeleri, İç Anadolu'nun güneybatısı, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Ordu ve Ardahan çevreleri, İstanbul ve Kırklareli'nin kuzey kıyıları, Çanakkale'nin doğu, Balıkesir'in kuzey kesimlerinde yağış öngörülüyor.

ERZİNCAN, TUNCELİ VE ARDAHAN'A DİKKAT!

Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Akdeniz kıyıları ile Muğla çevrelerinde gök gürültülü sağanak, Erzincan, Tunceli ve Ardahan çevrelerinde ise karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. 

Yağışların, akşam saatlerine kadar Muğla'nın kıyı kesimleri ile Antalya'nın batı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

RÜZGAR KUZEYDEN SERT ESECEK

Hava sıcaklığının yurt genelinde mevsim normallerinde seyretmesi öngörülüyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli eseceği tahmin ediliyor.

Yorumlar