YAŞAM
16 Oca 2020 08:47 Son Güncelleme: 16 Oca 2020 08:49

Meteoroloji’den üst üste uyarı: Fırtına, sis ve yağmur

Yapılan son tahminlere Çanakkale çevreleri ve Kuzey Ege ile Hatay’da şiddetli fırtına bekleniyor. Bununla birlikte Niğde ve Kayseri civarlarında kar yağışının İstanbul ve Ankara başta olmak üzere ise birçok ilde sis ve pusun gün içerisinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

Haberi Dinle

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son tahminlere göre bugün Çanakkale ve çevreleri ile Ege’nin kuzeyi ve Hatay’da şiddetli rüzgarın etkili olması bekleniyor. Öte yandan yurdun güney kesimlerinde yağmur, Niğde ve Kayseri çevrelerinde ise kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Orta ve Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ile Antalya çevreleri, Karaman, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kayseri çevreleri ve Konya'nın güney ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, Akdeniz'in yüksek kesimleri ile Karaman, Aksaray, Nevşehir, Niğde ve Kayseri çevreleri ve Konya'nın güney kesimlerinde karla karışık yağmur, yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayıyla birlikte, yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

YAĞMUR VE FIRTINA UYARISI

Kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvete, Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli (30-60 km/sa), Hatay’ın batı ilçelerinde (Samandağ, Yayladağ, Arsuz, İskenderun ve Dörtyol)fırtına yer yer kuvvetli fırtına (60-90 yer yer 100 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli (30-60 km/sa), Hatay’ın batı ilçelerinde (Samandağ, Yayladağ, Arsuz, İskenderun ve Dörtyol)fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (60-90 yer yer 100 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İSTANBUL °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu , sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli

İZMİR °C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

ANKARA °C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli

Yorumlar