YAŞAM
04 Şub 2016 23:15 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 02:16

Meteoroloji'den flaş yağış uyarısı!

İstanbul, Ankara ve İzmir'de hava durumu... Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hafta sonundan itibaren sıcaklıkların düşeceği ve yağışların yeniden başlayacağını duyurdu.

Haberi Dinle

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara ve Kıyı Ege’yi kuvvetli yağış için uyardı. İstanbul'da il genelinde başlayacak olan yağışların gün boyu devam etmesi bekleniyor. Ankara'da ise hava sıcaklığı hafta sonu 10 derce birden düşecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün akşam saatlerinden sonra Trakya ve Kıyı Ege’de başlayacak yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların Cuma günü Marmara bölge geneli ile Kıyı Ege’de kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/metrekare) olmasının beklendiğini açıkladı. İstanbul il genelinde bu gece saatlerinde başlayacak olan yağışın Cuma gün boyunca kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak şeklinde devam edeceği, akşam saatlerinden sonra yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde devam edeceği tahmin edildiği belirtildi.

İSTANBUL HAVA DURUMU

ÖNCE YAĞMUR SONRA KAR GELİYOR

Yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak olan yağışların Cuma günü hava sıcaklığının hissedilir derecede düşüşüyle birlikte önce Trakya’da ve Marmara’ nın batısında, akşam ve gece saatlerinde ise Marmara bölgesinin güney ve doğusu ile kuzey ve İç Ege’de karla karışık yağmur ve kar şekline dönmesi, rüzgarın da kuzeydoğu yönlerden (poyraz) kuvvetli (40-70 Km/S) olarak esmesinin beklendiği belirtildi.

ANKARA HAVA DURUMU

İstanbul il genelinde bu gece saatlerinde başlayacak olan yağışın Cuma gün boyunca kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak şeklinde devam edeceği, akşam saatlerinden sonra yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde devam edeceği tahmin edildiği belirtildi. Yağışların; Cumartesi sabah saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

İZMİR HAVA DURUMU

Yorumlar