YAŞAM
14 Oca 2020 11:50 Son Güncelleme: 14 Oca 2020 13:39

Mersin'de hastanede patlama: 1'i ağır 5 yaralı

Tarsus Devlet Hastanesi'nde ana bina kazan dairesinin bakımı sırısında şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlama sonrası olay yerine çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi. Patlamada 1'i ağır 5 kişi yaralandı.

Haberi Dinle

Tarsus Devlet Hastanesi’nin ana bina kazan dairesinde işçiler, ısıtma ve soğutma ünitesinde bakım ve onarım çalışması yaparken, bilinmeyen nedenle patlama meydana geldi.

Tarsus Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Emre Direk, yaptığı açıklamada, hastanenin ana bina kazan dairesinde saat 11.00 sıralarında klima dış ünitesine müdahale sırasında gerçekleşen patlama nedeniyle 5 teknik servis personelinin yaralandığını belirtti.

Yaralılardan birinin durumunun ağır olması nedeniyle acil ameliyat alındığını ve hayati tehlikesinin devam ettiğini vurgulayan Başhekim Direk, "Yaralılardan bir tanesi el yaralanması diğer 3 yaralı ise hafif yaralanma sebebiyle tedavi altına alındı. Yaralılardan bir tanesi yüz yanığı sebebiyle Mersin Şehir Hastanesi’ne sevk edildi" dedi.

Polis ekipleri, hastane çevresinde geniş güvenlik önlemi alırken, itfaiye ekipleri alevlere müdahale ederek yangını kontrol altına aldı.

Yorumlar