GÜNDEM
30 Kas 2019 11:04 Son Güncelleme: 30 Kas 2019 21:54

Mersin eski Milletvekili Ali Rıza Yılmaz hayatını kaybetti

Dönemin Anavatan Partisi Mersin Milletvekillerinden Ali Rıza Yılmaz hayatını kaybetti. Yardım sever kişiliğiyle tanınan Yılmaz'ın cenazesinin bugün ikindi namazında Silifke'de defin edileceği öğrenildi.

Haberi Dinle

1987 yılında (8. Dönem) Anavatan Partisinden Mersin Milletvekili seçilen Ali Rıza Yılmaz'ın hayatını kaybettiği öğrenildi. 

CENAZESİ BUGÜN İKİNDİ NAMAZIYLA DEFNEDİLECEK

Yılmaz'ın cenazesinin 30 Kasım Cumartesi günü ikindi namazında Silifke'de defin edileceği öğrenildi.

1983 YILINDA MECLİSE GİRMİŞTİ

Çalışkanlığı ile tanınan Ali Rıza Yılmaz'ın 1983 yılında Turgut Özal tarafından kurulan Anavatan Partisi'nden 1983 yılındaki seçimlerde Mersin Milletvekili olarak seçilip meclise girmişti. Milletvekili ve Özal'ın gözde isimlerinden biri olması onu halktan koparmadı. Siyasi kimliğini bir yana bırakan Yılmaz gariban sevdalısı bir insan olarak tanınıyordu.

TURGUT ÖZAL'IN GÖZDE MİLLETVEKİLİYDİ

Hem yerel hemen genel siyasette Turgut Özal'ın gözde milletvekilleri arasında yer alan Yılmaz çoğu kişinin erişemeyeceği siyasi doygunluğa erişmiş fakat vatandaşın sorunlarından da kopmamıştı. 

HALKIN MECLİS'DEKİ SESİ OLMUŞTU

18. Dönemde Turgut Özal'ın gözde milletvekilleri arasında bulunan Ali Rıza Yılmaz halkın TBMM'deki vicdanlı sesi olmuş bir çok sorunu gündeme getirerek çözüme kavuşturmuştu. 

Ali Rıza Yılmaz , halkın içinde gelen samimi, dürüst ve çalışkan yapısıyla biliniyordu.

Yorumlar