MEDYA
30 Kas 2019 09:18 Son Güncelleme: 30 Kas 2019 09:51

MasterChef'te elenen isim belli oldu!

MasterChef Türkiye 57. son bölümüyle 29 Kasım Cuma akşamı ekrana geldi. MasterChef son bölümde eleme heyecanı yaşandı ve iddialı bir yarışmacı çeyrek finalde yarışmaya veda etti. Takım oyununda ise 50'şer kişilik karavana yemeği yapan yarışmacılar, yemekleri aşevine götürerek ihtiyaç sahiplerine dağıttı. Peki MasterChef'te kim gitti? Güzide mi, Rıfat mı, Kıvanç mı ve yoksa Batuhan mı elendi?

Haberi Dinle

Jüri üyeliklerini Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanni'nin yaptığı MasterChef Türkiye yarışmasının 29 Kasım Cuma ekrana gelen 57. son bölümünde veda eden isim belli oldu. MasterChef son bölümde mavi ve kırmızı takımlar, ödül oyununda karavana yemeği yaparak yarıştı. Eleme mücadelesinde ise Güzide, Rıfat, Kıvanç ve Batuhan levrek dolması yaparak yarışmada kalabilmek için mücadele etti. Veda eden isme ise Mehmet Şef'in 'Şef talihsizliği yaşadın. Bu şef talihsizliğini herkes yaşıyor' sözleri dikkat çekti.

ŞEFLERDEN TAKIM OYUNUNDA SÜRPRİZ SON!

MasterChef'te ödül oyununda şefler takımlardan 50'şer kişilik karavana menüsü yapmalarını istedi. Takımlar şeflerin istediği et sote, sebze çorbası, pilav ve salatadan oluşan menüyü kazanlarda pişirdi. Yemekleri tadan şefler ise sürprizi açıkladı. Somer Şef her iki takımında oyunu kazandığını ve ödül olarak ise yemekleri Beşiktaş Belediyesi Dost Eller Aşevi'ne götüreceklerini açıkladı.

MASTERCHEF'TE BU HAFTA KİM ELENDİ?

MasterChef'te bu hafta elemeye kalan Güzide, Rıfat, Kıvanç ve Batuhan, Somer Şef'in istediği levrek dolmasını yapmak için yarıştı. Oldukça zahmetli olan yemeği 45 dakikada tamamlayan yarışmacılar jüri karşısına çıktı.
Şefler tadım sonrasında en iyi tabağı Batuhan'ın yaptığını açıkladı. İkinci ise Güzide oldu. Böylece son ikiye Kıvanç ve Rıfat kaldı. MasterChef'te 29 Kasım Cuma elenen isim ise Kıvanç oldu.

"ŞEF TALİHSİZLİĞİ YAŞADIN"

Haftalar sonra MasterChef'ten elenen Kıvanç ise duygusal anlar yaşadı. Şefler Kıvanç'a övgüler yağdırdı. Yarışmadaki sertliğiyle bilinen Mehmet Yalçınkaya ise "Muhteşem açılmış bir balık ama sonrasında talihsizlik vardı. Ama balık çiğdi. Balık her iki tarafından yırtıldı ama çiğlik de vardı. Sen bugüne kadar aslanlar gibi yarıştın. Senin gibi biriyle aynı meslekte olmaktan dolayı mutluyum. Bu akşam şef talihsizliği yaşadın" ifadelerini kullandı.

Yorumlar