TEKNOLOJİ
11 Mayıs 2017 17:41 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 09:32

Maradona ve Konami sonunda barıştı

Arjantin’in efsanevi 10 numarası Maradona ile PES'in yapımcısı Konami arasındaki buzlar eridi. Konami oyunlarında artık Maradona’nın yüzünü kullanabilecek.

Haberi Dinle

Konami ve Diego Maradona arasındaki anlaşmazlık neyse ki çok uzun sürmedi. Arjantinli futbol yıldızının temsili modelinin izni olmadan Pro Evolution Soccer 2017'de kullanılması üzerine başlayan gerilim, iki tarafın mahkemeye gitmeden anlaşmasıyla sonuçlandı.  Rakamlar açıklanmasa da, Konami, Maradona'ya belli bir miktar para ödemeye karar verdi, bunun karşılığında futbol yıldızı ise PES serisini 2020'ye kadar destekleyecek. Maradona aldığı paranın bir kısmını yerli Arjantin futbol kulüplerine destek olmak için kullanacağını açıkladı.

PES 2017 FİFA’NIN GERİSİNDE KALDI

Bu büyük bir taviz gibi görünse de Konami PES'de tanıdık yüzlerin oynanabilir olması için her şeyi yapmaya hazır olduğunu hatırlattı. Konami dijital yöneticisi Takayuki Kubo, işleri direkt olarak eline aldı ve Arjantin'e giderek tartışmaya bire bir katıldı. Konami'nin PES'i el üstünde tutmak için bu derece taviz vermesi aslında çok da şaşırtıcı değil. PES 2017 şimdiden FIFA serisinin gerisinde olduğu düşünülüyor, ve Maradona'yı kaybetmek Konami'nin bu rekabet ortamında büyük darbe almasına sebep olabilirdi.

ETİKETLER
#maradona #pes #konami
Yorumlar