GÜNDEM
11 Nis 2019 20:07 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 10:49

Mansur Yavaş o ismi görevden aldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yerel seçimlerdeki rakibi Mehmet Özhaseki'nin genel sekreterliğe getirdiği Refik Tuzcuoğlu'nu görevden aldı. Mansur Yavaş, yerine MHP eski milletvekili Murat Özgan'ı getirdi.

Haberi Dinle

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, AKP’nin büyükşehir belediye başkan adayı Mehmet Özhaseki’nin göreve başlattığı Refik Tuzcuoğlu’nu görevden aldı.

Sözcü'de yer alan habere göre, Tuzcuoğlu’nun yerine Genel Sekreter Yardımcısı Erdoğan Kurtoğlu vekalet etmeye başladı. Bu göreve MHP eski milletvekili Murat Özgan’ın atanmasına ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan onay istendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde büyük yolsuzluklarına ilişkin iddiaların araştırılması için de düğmeye basan Yavaş, Teftiş Kurulu Başkanı İsmail Erdoğan’ı da görevden aldı. Yerine belediye müfettişlerinden Ata Şengül atandı.

OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI

Seçimden sonra Mansur Yavaş, Büyükşehir Belediye Meclisi’ni cumartesi günü saat 14.00’te olağanüstü toplantıya çağırdı. Meclisin iki başkan vekili bu toplantıda seçilecek. Çoğunluk AKP’de olduğu için Başkanvekillerinin AKP’li üyelerden seçilmesi bekleniyor.

Yorumlar