GÜNDEM
22 Haz 2017 00:40 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 09:39

Manisa'da yemek şirketinin genel müdürü tutuklandı

Manisa'da askerlerin zehirlenmesi olayına ilişkin yemek şirketi yönetici ve çalışanlarına yönelik soruşturmada 6 kişi tutuklandı, 3 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı

Haberi Dinle

Manisa 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı'ndaki, 731 askerin geçen cumartesi akşamı yedikleri yemek sonrası zehirlenme belirtileriyle tedaviye alınmalarının ardından başlatılan yemek şirketi yönetici ve çalışanlarına yönelik soruşturmada 6 kişi tutuklandı, 3 kişi serbest bırakıldı. 

DHA'nın haberine göre, aralarında yemek şirketinin Genel Müdürü A.T., Manisa sorumlusu V.A.G., gıda mühendisleri ve aşçıların da bulunduğu 9 şüpheli ise TCK'nın 85/2 maddesinde yer alan, 'Taksirle bir kişinin ölümüne neden olmak ve çok sayıda kişinin hayati tehlike geçirecek şekilde yaralanmasına sebebiyet" vermek suçundan mahkemeye sevk edilmişti. 9 kişiden 6'sı tutuklandı. Yemek şirketinin genel müdürü de tutuklananlar arasında. Yemek şirketi çalışanlarından 3'ü ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

 731 ASKER YEMEKTEN ZEHİRLENMİŞTİ 

Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı'na bağlı Batı Kışla'da 731 asker 17 Haziran akşam yemeği sonrasında rahatsızlanarak hastanelere kaldırılmıştı.

Yorumlar