20 Kas 2023 10:50 Son Güncelleme: 20 Kas 2023 11:20

Malatya'da 4,5'lik korkutan deprem!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre Malatya'nın Pütürge ilçesin saat 10:36'da 4,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem çevre illerden de hissedildi. Malatya Valisi Ersin Yazıcı depremin hemen ardından saha taraması gerçekleştirdiklerini belirterek, "Şu ana kadar kurumlarımıza ulaşan herhangi bir olumsuzluk yok" bilgisini paylaştı.

Malatya'da 4,5'lik korkutan deprem!
Haberi Dinle

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) açıklamasına göre deprem Türkiye saati ile 10.36'da yüzeye 7 kilometre derinlikte alanda gerçekleşti. Deprem çevre illerden de hissedildi.

Yapılan açıklamada; Malatya ilimizin Pütürge ilçesinde, saat 10.36’da 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz.' denildi.

Saat 10.55'te AFAD tarafından yapılan ikinci açıklamada ise 'Malatya ilimizin Pütürge ilçesinde saat 10.36’da meydana gelen 4.5 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.' bilgisi paylaşıldı.

MALATYA VALİSİ ERSİN YAZICI: HERHANGİ BİR OLUMSUZLUK YOK

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, AA muhabirine, depremin hemen ardından saha taraması gerçekleştirdiklerini belirterek, "Şu ana kadar kurumlarımıza ulaşan herhangi bir olumsuzluk yok. Hemşehrilerimize geçmiş olsun. Bölgede taramalarımız devam ediyor." ifadesini kullandı.

 

Yorumlar