SPOR
27 Kas 2016 22:09 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 07:39

Mahmut Uslu'dan Sosa açıklaması!

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Mahmut Uslu, 5-1 galip geldikleri Çaykur Rizespor maçı sonrasında çarpıcı açıklamalar yaptı

Haberi Dinle

İşte Mahmut Uslu'nun açıklamaları:

"Trabzon'da bir otelde kaldık. Kaldığımız sürece otele ve Trabzonlular'a teşekkür ediyorum. Bir de jandarmasından polisine, tüm kamu görevlileri güvenli hissettirecek şekilde misafir ettiler. Rize'de hiçbir zaman problemimiz olmadı. Metin Kalkavan bey başta olmak üzere Rizeliler bizi çok güzel ağırladılar. Teşekkür ediyoruz. Çim sahaları çok güzel, tebrik etmek lazım. Mayıs ayından sonra bizim de böyle bir saha yapmamız gerekiyor.

Evvelki sene Rize dönüşü bir olay olmuştu, mutlaka aydınlatılmalı. Şampiyonluk gitti vs. sportif işler, suçlu kimse hepsinin bulunmasını talep ediyoruz. Türkiye'de gündemde Kurtuluş Savaşı gibi olaylar var, bunu da gündeme getirerek bunun da önemli olduğunu söylemek istiyoruz."

"YÜKSELECEĞİZ DEDİK, YÜKSELİYORUZ"
"İyi bir galibiyet aldık. Futbolcular gibi söylemek istemiyorum ama 1.5 ay evvel yükseleceğiz dedik, yükseliyoruz. Önümüzdeki maçları da kazanarak şampiyonluğun en önemli adayı olduğumuzu göstereceğiz."

"QUARESMA OYNAMIŞ, OYNAMAMIŞ ÖNEMLİ DEĞİL"
(Beşiktaşlı Quaresma'ya Başakşehir maçında sarı kart gösterilmeliydi, tartışmaları üzerine) "Bakın aynı hafta, aynı gün, bir Gaziantep maçı oynandı. Yusuf Namoğlu'na izlemesini tavsiye ediyorum. Antep'ten bir oyuncu atıldı, onunla mukayese ederseniz ne demek istediğimi anlarsınız. Çifte standart ve yanlışlarla ilgili konuşuyoruz. Cezadan vesaireden korkmuyoruz, cebimizden ödüyoruz. Geçen sezon 5 puan olacakken, 2 puana indi 1-2 hata yüzünden. Bu hatalar yapılmamalı, hatalar devam ediyor. Quaresma oynamış, öbürü oynamış önemli değil. Yenecek güçteyiz ve yeneceğiz, alternatifimiz yok. Fakat, hakemler çifte standart yapmamalı."

FİKSTÜR TARTIŞMALARI...
"Biz kendimize bakıyoruz. Kendimiz, kendimize çok dezavantaj oluşturduk. Şimdi normale döndük. Konya'ya bile çok tesir etti Avrupa... Başarısız neticeler aldı. Aynı şekilde Osmanlıspor düşüşe geçti. Bu tip şeyler Avrupa'da oynuyorsanız olacak. Basketbolda 2 günde 1 maç yapıyoruz. Bu tip şeylere hiç girmiyoruz. Takımımız geniş, şampiyonluğa oynayan herkesin geniş kadrosu vardır. 3 sakatımız var ama çıkışımızı sürüyor. Devam edeceğiz."

"SOSA'YI SİZ YAZIYORSUNUZ!"
(Jose Sosa'nın transferini düşünüyor musunuz, sorusu üzerine) Şu anda bizim gündemimizde transfer yok, net olarak söylüyorum. Hocamız da öyle bir şey düşünmüyor. Transfer ile ilgili soruları Advocaat'a sorun. Çok açık insan, sorarsınız söyler. Hakikaten adam gibi adam, kıvırma işleri yok."

"EN BÜYÜK RAKİP, KENDİMİZİZ"
"Lig yarışında en büyük rakibimiz, kendimiziz. Başkası bizi ilgilendirmiyor." (sporx)

Yorumlar