GÜNDEM
08 Ağu 2017 20:33 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 09:42

LYS tercih sonuçları açıklandı!

Milyonlarca üniversite adayının beklediği LYS tercih sonuçları (yerleştirme sonuçları) ÖSYM tarafından açıklandı. ÖSYM, yaklaşık 2 milyon adayın merakla beklediği üniversite yerleştirme...

Haberi Dinle

ÖSYM, yaklaşık 2 milyon adayın merakla beklediği üniversite yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Adaylar, kazandıkları programı ÖSYM’nin internet adresinden öğrenebilir. 

Üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı. 12 Mart’ta yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile 10-11 ve 17-18 Haziran’da düzenlenen Lisans Yerleştirme Sınavları’nın (LYS) ardından 18-26 Temmuz’da üniversiteler için tercihler alındı. Tercih sonuçları ÖSYM’nin internet adresinden açıklandı. Adaylar T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle nereye yerleştiğini öğrenebilir. Yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

KAYITLAR 11 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR 

ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 14-18 Ağustos arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 11-16 Ağustos’ta alınacak. Kazanan adayların, gerekli belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunlu. Bu süre içerisinde başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar, haklarını kaybedecek. Elektronik kayıt yapanlar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlemlerini gerçekleştirecek.

Yorumlar