02 Tem 2022 14:01 Son Güncelleme: 02 Tem 2022 17:18

Laf atma iddiası silahlı dükkan baskınına döndü

Ankara’da bir grup gencin, yolda gördükleri kadına laf attıkları iddia edilmesi üzerine grup ile kadının kardeşleri arasında tartışma çıktı. Tartışmanın ardından ise laf attığı iddia edilen grup, tartıştıkları kişilerin dükkanını pompalı silahla bastı.

Haberi Dinle

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün başkentteki güncel il yapılanmasına yönelik operasyon düzenledi. Aralarında, örgütün firari mensupları ile yeniden yapılanarak toparlanma arayışında olduğu, üniversitelerde örgüte eleman kazanımı için örgüt finansörleri aracılığı ile öğrenci evi kurduğu ve gizlilik içerisinde faaliyetlerini devam ettirmeye çalıştıkları tespit edilen güncel örgüt yöneticisi ve finansörü 14 şüpheliden 11’i yakalandı.

Keçiören ilçesinde üniversite yapılanmasında Büyük Bölge Talebe Mesulü (BBTM) ve Bölge Talebe Mesulü (BTM) olduğu değerlendirilen ve aralarında 10 şahsın da arama kaydının olduğu 11 şüphelinin adreslerinde yapılan aramalarda, bin Euro, 9 bin 260 dolar, 34 bin 600 TL ve 4 adet sahte kimlik ele geçirildi.

Firari şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmaların ise devam ettiği kaydedildi.

Yorumlar