Genel
26 Ağu 2016 16:33 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 07:37

Kütahya'da İnekleri Telef Olan Yaşlı Çifte Yardım Eli Uzandı

Yıldırım isabet etmesi sonucu 8 ineğinden 5'i ölen ve hayvanlarından başka geçim kaynağı olmayan yaşlı çifte hayırsever bir iş adamı 3 adet gebe inek armağan etti.

Haberi Dinle

Kütahya'da yıldırım çarpması sonucu ölen ineklerine sarılıp ağlayan yaşlı çiftin görüntüleri tüm Türkiye'yi derinden etkilemişti. Kütahya Valisi yaşlı çiftin mağduriyetinin giderilmesi için her türlü desteğin verildiğini söyledi. Valilik tarafından para yardımı yapılan yaşlı çifte Burdurlu hayırsever bir iş adamı üç adet gebe inek hediye etti.

Kütahya'nın merkeze bağlı Akoluk köyünde, geçimlerini sağladıkları 8 ineğinden 5'ini yıldırım çarpması sonucu kaybeden 66 yaşındaki Hüseyin Girkin ve 62 yaşındaki Fatma Girkin'e Valilik ve hayırsever bir vatandaş destek çıktı. Haber duyulur duyulmaz harekete geçen Valilik, gerekli organizasyonları yaptı.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada mağdur vatandaşların yardımına yetiştiklerini belirterek şu ifadelere yer verdi: "Vali Yardımcısı Yüksel Kara'yı görevlendirmem üzerine Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Gıda ve Tarım hayvancılık il müdürlüğü görevlilerimizle birlikte bölgeye gidildi. Devlet olarak yanlarında bulunduğumuzu, mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla her türlü desteği vereceğimizi söyledik. Bu kapsamda acil ihtiyaçları ve hayvanların telef olması nedeniyle oluşan süt kaybı sebebiyle 3 bin TL acil yardım ödeneğinden yardım verildi. Aynı zamanda Burdur'da bulunan hayırsever vatandaş Kayalar İthal Hayvancılık Şirketinin sahibi Mehmet Kaya Bey tarafından üç adet gebe inek bugün öğleden sonra Kütahya'ya geldi. Görevlilerimiz Burdur'dan gelen üç tane ineği mağdur vatandaşlarımıza teslim etti."

Kaynak: sondakika.com

Yorumlar