GÜNDEM
09 Haz 2022 11:05 Son Güncelleme: 09 Haz 2022 11:14

Kur'an-ı Kerim'e tekme atan öğrenci konuştu: "Bilmeyerek vurdum, aşırı pişmanım"

Antalya’da Kur'an-ı Kerim’e tekme atarak büyük tepki çeken lise öğrencisi, çektiği video ile Kur'an-ı Kerim'i öperek kendini savundu. Genç, “Kur'an-ı Kerim olduğunu bilmeyerekten vurdum. Yaptığımdan aşırı pişman ve üzgünüm. Herkesten özür dilerim” dedi.

Haberi Dinle

Antalya’nın Serik ilçesinde Kur'an-ı Kerim’e tekme atarak büyük tepki çeken lise öğrencisi konuştu.

Eline Kur'an-ı Kerim alarak öpüp başına koyan genç, “Selamünaleyküm Müslüman kardeşlerim. Sosyal medyada yayınlanan Kur-an'ımıza hakaret olan görüntünün futbol hevesim olmasıyla arkadaşımın bana bir anda atmasından dolayı refleksi olarak yemin ederim ki istek dışı Kur-an'ı Kerim olduğunu bilmeyerekten vurdum. Yaptığımdan aşırı pişman ve üzgünüm. Herkesten özür dilerim” dedi.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ: "ÖĞRENCİLER DİSİPLİN KURULU'NDA"

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, konuyla ilgili konuşarak " İl Milli Eğitim Müdürlüğü Öğrenci Disiplin Kurulu’nda, dosya henüz görüşülmedi ve neticeye bağlanan bir karar yok. Kurulda görüşüldükten sonra nihai karar ortaya çıkacak"dedi.

Kutsal değerlere yönelik yapılan bu tarz olayları tasvip etmediklerini ve kınadıklarını bildiren Çalışkan, “Konuyla alakalı öğrenciler iş ve işlemleri okul disiplin kurulunda görüşüldü. Okul disiplin kurulundan dosya görüşülmek üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü Öğrenci Disiplin Kurulu’na gönderildi. Burada dosya henüz görüşülmedi ve neticeye bağlanan bir karar yok. Kurulda görüşüldükten sonra nihai karar ortaya çıkacak” dedi.

"NETİCEYE BAĞLANAN BİR KARAR YOK"

Milli Eğitim Bakanlığı’nın da konuyu yakından takip ettiğini vurgulayan Emre Çalışkan,” Konuyla ilgili kişilerin aldıkları cezaları biz tamamladıktan sonra bakanlığa göndereceğiz. Bakanımızda süreci yakından takip ediyor. Bu bilgi kirliliğinin önüne geçmek istedik. Şu an herhangi bir şekilde neticeye bağlanmış bir karar yok. Disiplin Kurulunda konu görüşüldükten sonra konu bir karara bağlanacak” ifadelerini kullandı.

"GEREKEN CEZAYI ALACAK"

Öğrencilere yönelik neticeye bağlanan bir karar olmadığına değinen Emre Çalışkan “ Karar ne olursa olsun bu kararı bakanlığa göndereceğiz. Bir karar bağlanınca bakanlığımız net bir açıklama yapacaktır. Bu konuda ilgili muhatabı gereken cezayı alacak. Kutsallarımıza yönelik bu tarz olayları tasvip etmiyor ve kınıyoruz” açıklamalarında bulundu.

 

 

 

Yorumlar