EKONOMİ
14 Oca 2020 19:34 Son Güncelleme: 14 Oca 2020 19:38

Kültür Turizm Bakanlığı 26 memur alacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yazma Eserler Kurumu KPSS 60 puan ile memur alacak. Memur alımı başvuru şartı, öğrenim durumu ve tarihleri ilan edilerek adayların erişimine sunuldu.

Haberi Dinle

 Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığına 26 kamu personeli alımı ilanı yayınlandı. Alımı başvuru yapacaklar için şartlar, tarihler, öğrenim durumları ve yaş şartları verildi.

Başvuru yapacaklar katılabilmek için adaylar başkanlığın internet sayfasından temin edilecek olan başvuru formu ile birlikte 30 Ocak 2020 ile 14 Şubat 2020 tarihi mesai bitimine kadar Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı Personel ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla teslim etmesi gerekmektedir.

Öğrenim durumu şartları neler?

Kütüphanecilik, arşivcilik, bilgi ve belge yönetimi, Türk dili ve edebiyatı, Arap dili ve edebiyatı, Fars dili ve edebiyatı, tarih, ilahiyat fakültesi, Bilim Tarihi, Arapça Öğretmenliği, İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, İngilizce İlahiyat, İslam ve Din Bilimleri, İslami İlimler, Karşılaştırmalı Edebiyat, Sosyoloji, Tarih Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölüm veya fakülteleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya bu alanlarda doktora yapmış olmak, Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle tarihte otuz beş yaşını doldurmamış olmak, Son başvuru tarihi itibarıyla ÖSYM tarafından 2018 yıllarında yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavı birinden en az altmış KPSS 60 puan almış olmak.

Başkanlık ihtiyaç önceliği olarak kararlaştırılan İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça ve Farsça dillerinden herhangi birinden KPDS-YDS den (C) düzeyinde ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen sınavlardan eşdeğer seviyede puan almış olmak, şartları aranmaktadır.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı memur alımı kılavuzu için TIKLAYINIZ

 

 

Yorumlar