YAŞAM
27 Haz 2019 07:43 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 09:35

Köprülerde bakım yoğunluğu başladı: FSM'de 4 şerit trafiğe kapatıldı

Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'nde asfalt yenileme çalışmaları nedeniyle 4 şerit bugünden itibaren trafiğe kapatıldı. Köprüde büyük yoğunluk oluştu. Çalışmanın 52 gün süreceği öğrenildi.

Köprülerde bakım yoğunluğu başladı: FSM'de 4 şerit trafiğe kapatıldı
Haberi Dinle

17 Ağustos'a kadar 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprülerinde yapılacak bakım onarım çalışmaları gece yarısı itibariyle başladı.  Onarım çalışmalarının ilk gününde FSM Köprüsünü kullanmak isteyen vatandaşlar uzun araç kuyrukları oluşturdu. 52 gün sürecek çalışmalar kapsamında ilk aşamada köprünün Avrupa-Asya istikameti yönündeki 4 şeridi kapatılarak, trafik akışı Asya-Avrupa istikametinde 2 şerit gidiş, 2 şerit geliş olarak sağlanıyor.

Avrupa-Asya istikametindeki çalışmaların tamamlanmasının ardından köprünün Asya-Avrupa istikameti yönündeki 4 şeridi kapatılarak çalışmalar devam edecek.
 
DİĞER ALTERNATİFLER DE KİLİT

FSM'deki çalışma nedeniyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Avrasya Tüneli'ne yönelen sürücüler bu noktalarda da yoğunluğa neden oldu.

İstanbul Valiliği'nden açıklama

Çalışmalara ilişkin İstanbul Valiliği tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 27 Haziran-17 Ağustos arasında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve FSM'de kapsamlı bakım ve onarım çalışmaları yapılacak. Bazı şeritler trafiğe kapatılacak. Sürücülerimizden anlayış bekliyor, alternatif yolların kullanılmasını istirham ediyoruz" denildi.
 

Yorumlar