GÜNDEM
10 Mayıs 2016 09:33 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 02:20

Kız arkadaşını darp eden İngiliz turist, ölü bulundu

Muğla’nın Fethiye İlçesi’ne tatil için geldiği otelde kız arkadaşını darp ederek kaçan ve haber alınamayan İngiliz Troy Geoffrey Watson, ormanlık alandaki kuyuda ölü bulundu.

Haberi Dinle

Geçen 28 Nisan’da kız arkadaşı Deanna Willumsen ile birlikte İngiltere’den tatil için Fethiye’ye gelen Troy Geoffrey Watson, Çalış Plajı’ndaki Jiva Beach Otel’e yerleşti. 30 Nisan’da iddiaya göre aşırı derecede Alkol alan Watson, ayrı odada kalan kız arkadaşıyla tartışmaya başladı. Willumsen’in yüzüne yumruk atarak burnunu kıran Watson, oteldeki eşyalara da zarar verdi. Willumsen’in bavulunu ve paralarını alarak otelden kaçmaya çalışan Watson, otelin çevre duvarından atlarken güvenlik görevlileri tarafından fark edildi. Tutuklanma korkusu yaşadığı belirtilen Watson, güvenlik görevlilerinin çağrısı üzerine bavulu bırakarak saat 22.30 sıralarında koşarak otelden uzaklaştı.

KIZ ARKADAŞI ŞİKAYETÇİ OLMADI

Hastaneye götürülen Deanna Willumsen’in burnundaki kırık doktor raporuna yansıdı ancak turist kadın, Watson’dan şikayetçi olmadı. Gece otele dönmeyen Watson için 1 gün sonra polise kayıp başvurusu yapıldı. Willumsen, Watson’la birlikte önceden aldığı dönüş biletiyle geçen 3 Mayıs’ta İngiltere’ye döndü.

AKUT ARAMA ÇALIŞMASI BAŞLATTI

9 gündür haber alınamayan Watson’un bulunması için arama çalışmalarına başlayan Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü, AKUT Fethiye ekibinden destek istedi. Bölgeye gelen 9 kişilik AKUT ekibi, Watson’un kaçış istikametini öğrendikten sonra bugün saat 14.00 sıralarında otele 400 metre mesafedeki 56 rakımlı Ütük Tepe’de arama çalışmalarına başladı. Aramalar sırasında tepenin batı yamacında 9 metre derinliğinde bir kuyu olduğunu fark eden AKUT ekibi, çevresinde güvenlik önlemi olmayan kuyunun dibini kontrol etti.

KUYUNUN DİBİNDE CANSIZ BEDENİ BULUNDU

Boş su kuyusunun dibinde belden yukarısı çıplak cansız halde bir erkek cesedi olduğunu gören ekipler, aynı bölgede arama yapan polis ekiplerine haber verdi. Yüzü şişlikler nedeniyle tanınmayacak halde olan cesedin kayıp turiste ait olup olmadığının belirlenmesi için inceleme başladı. Ayakkabısı, saati ve vücudundaki dövmelerin eşleşmesi üzerine cesedin, 9 gündür kayıp olan Troy Geoffrey Watson’a ait olduğu belirlendi. Watson’un cesedinin yanında 400 lira ve 30 euro ile bazı kişisel eşyalar da bulundu.

CESEDİN ÇIKARILMASI SIRASINDA PANİK YAŞANDI

Fethiye Cumhuriyet Savcısı Mehmet Özdemir’in olay yerinde yaptığı incelemenin ardından cesedin çıkarılması için çalışmalara başlandı. İtfaiyeden alınan maskeleri giyen 2 AKUT gönüllüsü ip teknikleriyle kuyuya sarkıtıldı. Watson’un cesedini sedyeye bağlayan AKUT gönüllüleri çıkarma işlemi sırasında kuyunun ağzından kopan taşlar nedeniyle zor anlar yaşadı. Gönüllüler kuyunun dibindeyken tüplerdeki oksijenin azalması üzerine kısa süreli panik yaşandı. AKUT gönülleri, kopan taş parçalarına aldırış etmeksizin hızla kuyudan dışarı çekildi. Kuyudan çıkarılan Watson’un cesedi ise ön inceleme için Fethiye Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Watson’un cesedi otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu’na sevk edileceği belirtildi.

KUYUNUN DİBİNDE BİR ERKEK CESEDİ GÖRDÜK’

AKUT Fethiye Ekip Sorumlusu Altan Gökalp, polisten gelen çağrı üzerine bölgeye gelerek arama çalışmaları başlattıklarını söyledi. Ütük Tepe’de yaptıkları çalışmalar sırasında derin bir kuyu fark ettiklerini belirten Gökalp, "Kuyunun dibinde bir erkek cesedi gördük. İp teknikleriyle kuyuya inip cesedi çıkardık. Cesedin aradığımız İngiliz turiste ait olduğu değerlendiriliyor" dedi.

OTELDEN KAÇIŞ ANI GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI

Troy Geoffrey Watson’un kız arkadaşını darp ettikten sonra otelden kaçış anı güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde Watson’un ilk olarak elindeki bavulla otelin çevre duvarından atlayarak kaçmaya çalıştığı görülüyor. Güvelik görevlileri tarafından fark edilerek bavulu bırakması istenen Watson, bavulu bıraktıktan sonra tekrar koşmaya başlıyor. Watson, son olarak otelin otopark bölümünde koşarak kaçarken görülüyor.

Yorumlar