SİYASET
25 Mayıs 2017 17:43 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 07:46

Kılıçdaroğlu'ndan hayır bloğuna ziyaret

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek ile görüşen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Meral Akşener ile görüşeceğini bildirdi. Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek ile görüşen CHP Genel...

Haberi Dinle

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek ile görüşen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Meral Akşener ile görüşeceğini bildirdi. 

Geçtiğimiz günlerde Saadet Partisi'ni ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun son durağı Vatan Partisi oldu. Kılıçdaroğlu, halk oylaması sonrası yaptığı "teşekkür ziyaretleri" kapsamında, Genel Başkan Yardımcıları Bülent Tezcan ve Haluk Koç ile gittiği Vatan Partisi'nde Genel Başkan Doğu Perinçek ile görüştü. 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu toplantı sonrası yaptığı açıklamadı Türkiye'nin geleceği konusunda umutlu olduklarını ifade etti. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Önümüzdeki süreç içinde diğer partileri de ziyaret edip, onlarla konuşacağız. Biz demokrasiyi savunanlar, biz insan haklarını savunanlar, kadın erkek eşitliğini, ülkede huzuru ve barışı savunanlar bir arada, ortak hareket etmek zorundayız. Düşüncelerimizi sadece Türkiye halkına değil, bütün dünyaya ifade etmek durumundayız. Demokrasiden yanayız, insan haklarından yanayız. Son referandum sürecinde 'hayır' oyunu kullanarak demokrasiye katkısını sunan bütün unsurlar, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, meslek kuruluşları, yine birlikte hareket edebilirsek, Türkiye'yi aydınlığa ve huzura çıkarmış olacağız."

Yorumlar