12 Şub 2024 19:07 Son Güncelleme: 12 Şub 2024 19:17

Kedi katili İbrahim Keloğlan'a uygulanan iyi hal indirimi hayvanseverleri ayağa kaldırdı

Yaklaşık bir ay önce, İstanbul'daki bir sitede asansöre giren bir kedinin tekmeleyerek öldürüldüğü görüntüler ortaya çıkmıştı. Bu olayın ardından suçlu olarak tespit edilen İbrahim Keloğlan adlı şahıs hakkında dava açıldı.

Haberi Dinle

Küçükçekmece 16. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, Keloğlan suçlu bulunarak 1 yıl 3 ay ceza aldı, ancak hükmün açıklanması geri bırakıldı. Bu karar, hayvanseverler arasında büyük tepkilere yol açtı.

Daha sonra yapılan düzeltme ile Küçükçekmece 16. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, İbrahim Keloğlan isimli şahıs, suçlu bulunarak 1 yıl 6 ay ceza aldı. Mahkeme iyi hal indirimi uygulayarak cezayı 3 ay daha indirdi ve hükmün açıklamasını da geri bıraktı. Ancak bu karar da hayvanseverler tarafından tepkiyle karşılandı ve sosyal medyada "İbrahim Keloğlan tutuklansın" şeklinde bir kampanya başlatıldı.

Keloğlan'ın savunması sırasında olay günü moralinin bozuk olduğunu ifade ettiği ve ilk önce kedinin kendisine saldırdığını iddia ettiği belirtilmişti. Ancak bu savunma, kamuoyunda geniş çapta tepkiyle karşılandı.

Yorumlar