GÜNDEM
21 Şub 2018 17:23 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 09:32

Katil sürüleri

Esad ve destekçisi Rusya, rejimin 400 bin sivilin abluka altında tuttuğu Doğu Guta’ya her gün ölüm yağdırıyor. Şam rejimi ve destekçileri Doğu Guta’da sivil yerleşim birimlerinden Duma...

Haberi Dinle

Şam rejimi ve destekçileri Doğu Guta’da sivil yerleşim birimlerinden Duma, Haresta, Hammuriye, Misraba, Merc, Sakba, Cisrin, Kefer Batna, Ayn Terma, Şifoniyye ve Beyt Sava beldelerine hava ve kara saldırıları düzenliyor. Her gün onlarca kişi bombalar altında can veriyor. 48 saatte aralarında çocukların da bulunduğu 167 sivil saldırıların kurbanı oldu. BM acil durum çağrısı yaptı. 

ŞAM İLE DOLAYLI TEMAS

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Şam rejimi ile resmi bir temas söz konusu değil” dedi ve ekledi: “Olağanüstü şartlar gerektirdiğinde, belli sorunları çözmek için ilgili birimlerimiz, yani kastettiğim istihbarat birimimiz, Şam rejimi ile doğrudan ya da dolaylı belli temaslar kurabilir. Bu, zaten istihbarat birimimizin temel görev tanımları arasındadır.”

KASTEDİLDİĞİ GİBİ DEĞİL

“Sahada yaşanan bazı gelişmeleri çözmek, birtakım yanlış anlamaları ya da hareketleri önlemek, yapılabilecek birtakım girişimlerdir. Ankara-Şam arasında kastedildiği manada üst düzey, orta düzey siyasi veya diğer alanlarda bir temas trafiğimiz yok." 8’DE

KORUCULAR DUALARLA AFRİN’E UĞURLANDI

Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütleri YPG/PKK-DEAŞ mensubu teröristlerin etkisiz hale getirilmesine yönelik yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda Mehmetçik'e destek için gönüllü olan Diyarbakır ve Mardin'den 180 güvenlik korucusu bölgeye uğurlandı. 

ETİKETLER
#afrin #şam
Yorumlar