7 Ekim'den bu yana devam eden bebek katili İsrail saldırılarında Gazze'nin dört bir yanı işgal edilirken bölgede güvenli bir alan kalmadı.

Gazze'yi açık hava hapishanesine çeviren ve binlerce masumu öldüren İsrail, ateşkes için ise masaya oturmuyor. Her geçen gün can kaybının giderek arttığı savaşta, 28 bini aşkın Filistinli hayatını kaybetti. Dünyanın seyirci kaldığı siyonist İsrail'in katliamınında yüzden fazla masum sivil hayatını kaybetti.

İsrailli yetkililerin Refah Sınır Kapısı'nın olduğu bölgeye operasyon yapılacağına yönelik açıklamaları Mısır tarafından tepkiyle karşılanıken Gazze Şeridi'ndeki nüfusun çoğu ise İsrail saldırıları nedeniyle Refah kentine göç etmek zorunda kaldı.

REFAH'A HAVA SALDIRISI

İsrail'in güvenli bölge olduğunu iddia ederek insanları sürdüğü Gazze Şeridi'nin Mısır sınırındaki Refah kentindeki hastane yetkilileri, İsrail'in saldırıda bulunduğunu açıkladı.

SİVİLLER BİR KEZ DAHA HEDEF OLDU

Saldırıda 100'den fazla kişinin öldürüldüğü belirtildi. Yaralanan yüzlerce kişinin de hastanelere ulaştığı ifade edildi.

Filistin Kızılayı da İsrail saldırılarının Refah şehir merkezinde yoğunlaştığını ve saldırılarda sivillerin evlerinin de hedef alındığını duyurdu.

İSRAİL'İN 'REFAH' PLANI

Gazze'ye saldırı ve işgalinde on binlerce Filistinliyi öldüren İsrail, bölgenin kuzey ve orta kesimlerindeki nüfusun büyük bölümünü Mısır sınırındaki Refah kentine yığılmaya zorladı.

İsrail saldırılar boyunca kuzeydekiler için güvenli bölge ilan ettiği güney bölgesini ise şimdi aynı şekilde karadan işgal etmek ve nüfusu buradan zorla çıkarmak istiyor.

Refah'ta 1 milyon 400 bin civarında sivilin sıkıştığı tahmin ediliyor.

Uluslararası toplum İsrail'i Refah'a yönelik kapsamlı bir saldırının yeni ve büyük bir trajediye sebep olacağı konusunda uyarıyor.

GAZZE'DE SON DURUM

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne havadan, karadan ve denizden düzenlediği saldırılarda en az 12 bini çocuk, 8 bini kadın olmak üzere 28 bin 176 Filistinli hayatını kaybetti, 67 bin 784 kişi yaralandı.