DÜNYA
10 Haz 2017 12:53 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 07:47

Katar krizinde şok! Barselona forması giyene 15 yıl hapis!

Körfez'deki Katar krizi giderek büyürken bu kez Birleşik Arap Emirlikleri, ülkede Barselona forması giyenlere 15 yıla kadar hapis cezası verileceğini duyurdu.

Haberi Dinle

Emirlik, Barselona futbol takımının formasında ki sporsorun Katar Havayolları olduğunu hatırlatarak bunu giyen ve taşıyanların tutuklanacaklarını ve 15 yıla kadar hapis cezası ile yargılanabileceğini belirtti.

İtalyan La Repubblica gazetesinin haberine göre, Barcelona forması yasağının Katar ile diplomatik ilişkisini kesen diğer 10 ülkeye de yayılabilecek.

Hapis cezasının 110 bin İngiliz Sterlinine çevrilebileceği de İngiliz basınına yansıdı.

Ne olmuştu?

Suudi Arabistan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Mısır ve Yemen dün sabah yaptıkları açıklamalarla "teröre destek vermekle suçladıkları" Katar ile diplomatik ilişkilerini kestiklerini duyurmuştu.

Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn, ülkelerinin hava sahasını Katar'a kapatarak, Katarlı diplomatların 48 saat içinde ülkelerinden ayrılmasını istemişti.

Katar'a karşı yapılan diplomatik ablukaya Maldiv Adaları ve uluslararası toplumca meşruiyeti olmayan darbeci general Halife Hafter destekçisi Libya Tobruk hükümeti de katılmıştı.

Yorumlar