06 Ağu 2022 15:43 Son Güncelleme: 06 Ağu 2022 16:03

Karamollaoğlu'ndan İsrail'in Gazze saldırılarına tepki

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, Gazze Şeridi'ne hava saldırısı düzenleyen İsrail'e tepki gösterdi. İsrail'in 'alçak saldırılarından ve anormal'liklerinden vazgeçmediğini belirten Karamollaoğlu, "Biz, Filistinli kardeşlerimizin yanında, İsrail terörünün de tam karşısında durmaya devam edeceğiz!" ifadelerini kaydetti.

Karamollaoğlu'ndan İsrail'in Gazze saldırılarına tepki
Haberi Dinle

İsrail, dün gece Gazze Şeridi'ne hava saldırısı düzenlediğini açıkladı. Filistin Sağlık Bakanlığı, saldırıda aralarında 5 yaşındaki bir kız çocuğu da olmak üzere en az 11 kişinin hayatını kaybettiğini, 80 kişinin yaralandığını duyurdu. İsrail ordusu ise hava saldırısında en az 15 kişinin öldüğünü bildirdi.

Filistinli İslami Cihat Örgütü, Gazze’deki üst düzey komutanlardan Taiseer al-Jabari’nin hayatını kaybedenler arasında olduğunu duyurdu.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, "Şafak" olarak isimlendirilen operasyon kapsamında, "Gazze Şeridi'nde İslami Cihad Hareketi kaynaklı tehditler karşısında ordunun Gazze'yi vurduğu" aktarıldı.

TEL AVİV'DE SİRENLER

AFP'nin aktardığına göre İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları sonrası Filistin İslami Cihat Örgütü, İsrail yönüne doğru 100 roket fırlattı. İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in güneyi ve merkez bölgelerinde saldırı sirenleri çaldığı belirtildi. Yediot Ahronot gazetesinin haberine göre, Tel Aviv kentinde de sirenler çaldı. Açıklamada ayrıca, İsrail cephesinde de "özel durum" ilan edildiği belirtildi.

Yorumlar