SİYASET
26 Haz 2019 13:29 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 14:53

Karamollaoğlu'ndan flaş 'AK Parti' açıklaması!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 23 Haziran yenilenen İBB Başkanlığı seçimleri sonrası AK Parti'den kopuşların başladığını ve AK Partililerin bir arayış içerisinde olduğunu ifade etti

Karamollaoğlu'ndan flaş 'AK Parti' açıklaması!
Haberi Dinle

DW Türkçe'nin YouTube kanalı üzerinden canlı yayınlanan Nevşin Mengü ile Bire Bir programına konuk olan Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, AK Parti'nin çözülmeye başladığını ileri sürerek, "Bugünkü başkanlık sistemi değişmeden Türkiye'ye huzur gelmez" dedi.

Karamollaoğlu kendileri ile temas halinde olan AK Parti miletvekilleri olup olmadığı yönündeki soruya şu yanıtı verdi:

"Benim geçmişte gördüğüm birçok arkadaşımız genel seçimlerden önce bu iş böyle gitmez, büyük bir kesim bunu söylüyor artık. Bunu söyleyen insanlar ister istemez bir arayışın içine giriyorlar. Ve bunu artık bu şekilde Sayın Cumhurbaşkanının devam ettirebilme ihtimalini ben göremiyorum, bitti. Deniz bitti dememin sebebi bu. Çünkü bundan sonra ben problemleri çözebilecekleri kanaatinde de değilim. Bize büyük bir kısım gelecek. Ben samimi olarak inanıyorum. Ancak herşey zamanını bekliyor."

Karamollaoğlu, "Ümitlerini kestikleri zaman gelecekler. AK Parti’ye olan ümitler bir gün bitecek çünkü artık AK Parti’nin haksızlıkları, yanlışlıkları açık olarak görülmeye başlandı. Bunun için de kopuşlar başladı” ifadelerini kullandı.

Yorumlar