SİYASET
16 Ara 2018 17:55 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 10:43

Karamollaoğlu'ndan 'Cumhur İttifakı' tepkisi: Allah'tan korkun be

Uşak'ta konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu "Cumhur diye bir ittifak kuruyorlar. Dışarıda kalanlar hain. Allah'tan korkun be. Bu millete bu kadar zararı kimse vermez" dedi.

Haberi Dinle

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Uşak'ta düzenlediği genişletilmiş il divan toplantısında, farklı görüşlerin kutuplaşma nedeni olmaması gerektiğini belirtip, Cumhur İttifakı'nı "Cumhur diye bir ittifak kuruyorlar. Dışarıda kalanlar hain. Allah'tan korkun be. Bu millete bu kadar zararı kimse vermez" dedi.

Türkiye'nin en büyük sorununun kutuplaşma ve kamplaşma olduğunu dile getiren Karamollaoğlu, "İnsanlar farklı görüşlere sahip olabilirler. Bu bizim için zenginleşme sebebi olarak görülmeli, kutuplaşma sebebi olmamalıdır. Biz farklı görüşten insanlar olarak birbirimizle kucaklaşmayı bileceğiz. Ama Türkiye'de siyasette, bunun tam zıddının yapılması ile karşı karşıyayız. 'Cumhur' diye bir ittifak kuruyorlar. Dışarıda kalanlar hain. Allah'tan korkun be. Bu millete bu kadar zararı kimse vermez" diye konuştu. 

'İHANETİ DOĞRULADIKTAN SONRA POLİTİKANI NEDEN DEĞİŞTİRMİYORSUN?'

"Bir memlekette özgürlük olacak. Adalet, haksızlığın teminatı olduğu gibi özgürlüğün de teminatıdır" diyen  eden Karamollaoğlu sözlerine şöyle devam etti "Özgürlük olmadan huzur olmaz. Özgürlük olmadan ülke, içine sürüklendiği problemlerden kurtulma reçetesi bulamaz. İnsanlar bunları söyledikleri zaman cezalandırılırsa, cezalandırma tehlikesini göze alamayanlar sesini çıkartmazsa, problemi nasıl çözeceksiniz? Çözemezsiniz. 16 yıldır bu ülkeyi yönetenler, bugün halen yaptıklarının farkında değiller. Sayın Cumhurbaşkanı çıkıyor, 'Ya büyük hata yaptık' diyor. Hata ne demek, ihanet etti. İyi de bu iş lafta kaldığı zaman hiçbir şey mana etmiyor. Sen bu hataları fark ettikten sonra, hatta ihaneti doğruladıktan sonra politikanı değiştiriyor musun, değiştirmiyor musun? Ben, buna bakarım. Politikanı değiştirmiyorsan o zaman bu memlekette hiç birşey düzelmez. Bu iktidarla düzelmez manasında söylüyorum" dedi. 

'EN BÜYÜK 2 PROBLEM; ADALET VE BORÇ'

Ülkenin en büyük probleminin adalet ve borç olduğunu kaydeden Karamollaoğlu, "Ülkemizin üzerinde oyunlar oynanıyor. Evet, doğrudur. Bu oyunlar zaten tarih boyunca oynanıyor. Bu oyunlar karşısında hangi önlemleri alıyorsun? Asıl bu önemlidir. Kabahati dışarıya bulup, kendi yaptığın hataları görmezsen, senin bu oyunlarla mücadele etme kararlılığın lafta kalır. Ülkenin üzerinde oynanan oyunlara gerek kalmaz, sizin yaptığınız yanlışlar, ülkeyi felakete sürüklüyor. Bu ülkenin en büyük iki sorunu var. Bunlar, adalet ve borç. Biz, bu borcu nasıl ödeyeceğiz? Bu borca rağmen bu ülkeyi nasıl kalkındıracağız? Temel iki husus var. Birincisi yolsuzlukların önü kesilecek, ikincisi israf önlenecek." 

Yorumlar