GÜNDEM
10 Tem 2020 20:29 Son Güncelleme: 11 Tem 2020 02:15

Karamollaoğlu ve Davutoğlu'ndan Ayasofya kararına destek

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Ayasofya’nın, Fatih Sultan Mehmet’in vasiyeti doğrultusunda eski hüviyetine getirilmesi ve cami olarak ibadete açılması yönündeki Danıştay kararını takdirle karşıladığını ifade etti. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da karardan memnuniyet duyduğunu belirterek "Ayasofya’nın ibadete açılması, on yıllardır beklenen özlemin gerçeğe dönüşmesidir." dedi.

Haberi Dinle

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine yönelik Bakanlar Kurulu kararının iptaline oy birliğiyle karar veren Danıştay 10. Dairesinin kararını değerlendirdi.

Ayasofya konusunu gündeme getiren başta merhum başbakanlardan  Necmettin Erbakan olmak üzere yarım asırdır mücadele eden herkese teşekkür ettiğini belirten Karamollaoğlu, şunları kaydetti: “Ayasofya’nın, Fatih Sultan Mehmet Han’ın vasiyeti doğrultusunda eski hüviyetine getirilmesi ve cami olarak ibadete açılması yolunda önemli bir merhale olan Danıştay kararını takdirle karşılıyorum. Bu, milletimizin uzun yıllardır var  olan arzusu yönünde alınmış bir karardır.”

DAVUTOĞLU'NDAN KARARA DESTEK

Meclis dışı muhalefet partilerinden Gelecek Partisi’nin Genel Başkanı ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ayasofya Müzesi’nin cami olarak ibadete açılacak olmasından duyduğu memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi: Ayasofya’nın ibadete açılması, on yıllardır beklenen özlemin gerçeğe dönüşmesidir. İktidar ve muhalefetin takındıkları sorumlu tavır takdire şayandır. Fethin sembolü, Fatih’in emaneti olan ve İstanbul’un tüm medeniyet birikimini barındıran #AyasofyaCamii hayırlı olsun.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar