GÜNDEM
15 Oca 2022 21:14 Son Güncelleme: 15 Oca 2022 21:14

Karadeniz'de dev dalgalar yola ulaştı! Ulaşıma kapandı

Kastamonu’nun İnebolu, Abana ve Çatalzeytin ilçelerinde fırtına nedeniyle dev dalgalar oluştu. Dev dalgalar sebebiyle Karadeniz sahil yolu ulaşıma kapandı. Bölgede kıyı şeridi, altyapı hattı, restoran ve araçlarda da tahribat oluştu.

Karadeniz'de dev dalgalar yola ulaştı! Ulaşıma kapandı
Haberi Dinle

Kastamonu’da saatteki hızı 100 kilometreye ulaşan fırtına yaşamı olumsuz etkiledi. Şiddetli fırtına sebebiyle Karadeniz’de yer yer 6 metreyi bulan dev dalgalar, Abana ilçesinde festival meydanı ile Harmason mevkii arasındaki kıyı şeridini tahrip etti. Ayrıca sahildeki altyapı hattında da zarar meydana geldi. İnebolu ilçesinde de şiddetli fırtına sebebiyle Karadeniz sahil yolu ulaşıma kapandı. Dev dalgaların taşıdığı moloz ve ağaç parçaları sebebiyle sahil kesiminde hasar meydana geldi. Bölgede araçların geçişine izin verilmiyor.

Karadeniz'de dev dalgalar yola ulaştı! Ulaşıma kapandı - Resim : 1

RESTORANLARDA VE ARAÇLARDA HASAR OLUŞTU

Denizde oluşan dev dalgalar mendireği aşarken, deniz kenarındaki kafe ve restoranlara da zarar verdi. Liman bölgesindeki bir işletmenin yan tarafında bulunan çeşme ve ağaç dalgalar sebebiyle denize devrildi.

Yan tarafındaki işletmenin deniz tarafındaki beton kısmı ise dalgaların şiddeti nedeniyle çatladı. Dalgalardan bazı araçlar da nasibini aldı. Yola kadar ulaşan dev dalgaların taşıdığı odun ve taş parçaları nedeniyle park halindeki araçlarda hasar oluştu.

DENİZ ULAŞIMI DA AKSADI

Sabah saatlerinden itibaren etkili olan fırtına nedeniyle deniz ulaşımı da aksadı. İnebolu Limanı’nda bekleyen yük gemileri ve balıkçılar denize açılamadı.

Karayolları ekipleri, sahilde biriken molozları temizlemek için çalışma başlattı. 

Kaynak : İHA

Yorumlar