GÜNDEM
19 Oca 2020 23:34 Son Güncelleme: 19 Oca 2020 23:38

Kar görmeye giden 150 araç dönüş yolunda mahsur kaldı

Osmaniye'de kar görmek için Zorkun Yaylasına giden tatilciler, dönüş yolunda kar sürprizi ile karşılaştı. Yoğun kar yağışı nedeniyle araçlarında mahsur kalan yaklaşık 150 kişi, bir greyder ve 5 personelden oluşan ekip tarafından kurtarıldı.

Haberi Dinle

Osmaniye'de Zorkun Yaylası'nda yoldaki buzlanma nedeniyle araçlarında mahsur kalan çok sayıda kişi kurtarıldı.

Sabah saatlerinde araçlarıyla yaylaya çıkanlar, dönüşe geçtiklerinde yoldaki buzlanma yüzünden ilerlemekte zorluk çekti.

Çok sayıda kişi, kayan araçların yolu kapatması nedeniyle mahsur kaldı. 

İhbar üzerine olay yerine giden AFAD, İl Özel İdaresi ve belediye ekipleri, yolun ulaşıma açılması için çalışma başlattı.

Yaklaşık 4 saat süren çalışma sonucu yol trafiğe açılarak araçlarda mahsur kalanlar kurtarıldı.

AFAD İl Müdürü Serhat Bulut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 150 aracın mahsur kaldığını, yolun açılmasıyla çok sayıda kişinin kurtarıldığını söyledi.

Yolun kaygan olması yüzünden üç aracın kaza yaptığını ifade eden Bulut, "Greyderle yolların tamamı temizlendi. Yalnız havanın soğuk olması nedeniyle yolda buzlanma var. Karayollarından gelen iki yol tuzlama aracı çalışmalarını sürdürüyor. Şu anda yolda kalan araç yok. Yoldaki buzlanmadan kaynaklı ufak çaplı kazalar var. Sadece 15 kadar araç bulundukları yerde bırakıldı, araçlarda bulunanlar da tahliye edildi." şeklinde konuştu.

Kaynak : AA-İHA

Yorumlar