DÜNYA
29 Eki 2020 21:44 Son Güncelleme: 29 Eki 2020 21:45

Kanada Başbakanı Trudeau'dan Fransa'yı utandıracak sözler

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Fransa'nın Nice kentinde kilisede gerçekleştirilen bıçaklı saldırıyla ilgili olarak, 'Bu saldırıları gerçekleştiren suçlular, teröristler, soğukkanlı katiller İslam'ı temsil etmemektedir.' dedi. Saldırı Avrupa'daki bazı siyasetçilere, özelliklere Fransa'daki aşırı sağcı liderlere Müslümanlara nefret kusmak için adeta bahane olmuştu.

Haberi Dinle

Trudeau, Avrupa Birliği liderleriyle gerçekleştirdiği çevirim içi toplantı sonrası basına yaptığı açıklamada, "iğrenç" bir terör eylemi olarak nitelendirdiği saldırıyı kınayarak, yaşamını yitirenlerin ailelerine ve sevdiklerine başsağlığı diledi.

"DÜNYANIN HERHANGİ BİR YERİNDEKİ MÜSLÜMANLARI TANIMLAMIYOR"

Kanada Başbakanı Trudeau, "Bunlar iğrenç suç eylemleridir ve her koşulda haksızdır ve tüm değerlerimize hakarettir. Bu saldırıları gerçekleştiren suçlular, teröristler, soğukkanlı katiller İslam'ı temsil etmemektedir. Bu kişiler Fransa'da, Kanada'da veya dünyanın herhangi bir yerinde Müslümanları tanımlamıyorlar." diye konuştu.

Fransa'nın Nice kentindeki Notre Dame Kilisesi'ndeki bıçaklı saldırıda 3 kişi yaşamını yitirmiş, çok sayıda kişi yaralanmıştı.

Yorumlar