TEKNOLOJİ
27 Şub 2017 17:37 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 09:32

Japonların lüks treni Twilight Express yolcularını bekliyor

Japonların lüks kategorideki seyahat treni Twilight Express 11 bin dolara kadar çıkan bilet fiyatıyla haziran ayında seferlerine başlıyor. Lüks trende adeta her şey konfora odaklı üretilmiş.

Japonların lüks treni Twilight Express yolcularını bekliyor
Haberi Dinle

Trenin mükemmel dış dizaynı sayesinde yolcular seyahatleri boyunca Japonya'nın en güzel manzaralarını izleyebilecek. Güzergahta Kyoto, Matsue, Izumo ve Miyajima'nın yanı sıra Japon denizi, Daisen dağı, Seto Inland Sea adaları da var. 5 rotaya sahip tek yön trendeki yolculuk 2 gün 1 gece sürüyor. Ayrıca Sanyo ve Sanin arasında gidep gelen 3 gün 2 gecelik bir başka rota daha mevcut. Her iki rotada da sadece tren bir noktada duruyor. JR West tarafından tasarlanan tren gücü hibrit sistemle sağlıyor.

11 BİN DOLARA KADAR ÇIKIYOR

Trenin için tek kişilik ve çift kişilik odalar mevcut. Aynı zamanda balkonu olan bir de süit var. Her vagonda bir yemek odası bir yatak odası ve bir banyo mevcut. Trenin biletleri sadece Japonya'da satılacak. Yemekler Yoshihiro Murata ve Hajime Yoneda adlı tecrübeli şefler tarafından hazırlanacak. Tren biletleri ise kişi başı 2 bin 400 dolardan başlıyor ve 11 bin dolara kadar çıkabiliyor.

Yorumlar