KORONAVİRÜS
29 Tem 2020 09:26 Son Güncelleme: 29 Tem 2020 09:29

Japon hükümetinde koronavirüs paniği

Japonya Savunma Bakanı Taro Kono'nun korumasının yeni tip koronavirüse yakalandığı açıklandı. Bakan Kono'ya uygulanan ilk test ise negatif sonuç verdi.

Haberi Dinle

Son günlerde rekor sayılara ulaşan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeniyle endişe yaşanan Japonya’da salgın paniği hükümete sıçradı. Japonya Savunma Bakanı Taro Kono'nun koruması olarak görev yapan bir polisin Kovid-19'a yakalandığı ortaya çıktı. Tokyo polis departmanından edinilen bilgilere göre, dün sabah erken saatlerde yüksek ateş belirtisi gösteren koruma polisine Polimeraz Zincir Reaksiyonu (PCR) testi uygulandı. Test sonucu pozitif çıkan personelin virüsü nasıl kaptığının ise bilinmediği belirtildi.

BAKANA DA TEST YAPILDI 

Olayın ardından Japonya Savunma Bakanı Kono'ya da ivedilikle PCR testi uygulandığı bildirilirken, sonucun negatif olduğu kaydedildi. Kono ile birlikte çalışan diğer üç kişinin de virüs taşımadığını doğrulayan yetkililer, Kono'nun bugün itibariyle normal gündelik işlerine devam edeceğini ifade etti.

VAKA SAYISI ZİRVE YAPTI

Son günlerde artışa geçen Kovid-19 vakaları nedeniyle ikinci dalga endişesi yaşanan Japonya’da dün şimdiye kadarki en yüksek günlük sayı olan 982 vaka doğrulanmış, ülke genelindeki toplam vaka sayısı 32 bin 957'ye ulaşmıştı. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının ise bin 15'e yükseldiği belirtilmişti.

Yorumlar