YAŞAM
15 Mayıs 2019 09:17 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 09:34

İzmir'de siyanür faciası: Anne ve baba öldü kardeşler tedavi altında

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya Bölümü'nde öğrenci olan Mahmut Can'ın deney yapmak için internetten sipariş ettiği siyanür döküldü. Dökülen siyanürden etkilenen anne ve baba ölürken üç kardeş tedavi altında tutuluyor.

Haberi Dinle

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya Bölümü'nde öğrenci olan Mahmut Can'ın deney yapmak için internetten sipariş ettiği siyanür döküldü. Dökülen siyanürden etkilenen anne ve baba ölürken 3 kardeş tedavi altında tutuluyor.

İzmir'in Bayraklı ilçesinde Soğukkuyu Mahallesi'nde bir apartmanda yaşayan Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencisi Mahmut Can Kalkan (21), deney yapmak için internetten siparişle potasyum siyanür aldı. 

KÜÇÜK KARDEŞİ DEVİRDİ

İddiaya göre öğrencinin eve getirdiği siyanürü, küçük kardeşi Emir Can'ın devirerek dökmesi üzerine anne Fatma (39), Baba Mehmet (46), kardeşleri Mehmet Taha ve Emir Can Kalkan (4) ile kendisi etkilendi. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine polis, sağlık ve AFAD ekipleri sevk edildi. 

APARTMANDA YAŞAYANLAR TAHLİYE EDİLDİ

Ekipler çevrede güvenlik önlemi alırken, apartmanda yaşayan diğer vatandaşlar tedbir amaçlı tahliye edildi. 

Siyanürden etkilenen beş kişilik aile, 112 Acil Servis ekiplerince hastaneye kaldırıldı. 

ANNE VE BABA KURTARILAMADI

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan baba Mehmet Kalkan ile Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan anne Fatma Kalkan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

Siyanürden etkilenen üç kardeşin Ege üniversitesi Tıp Fakültesindeki tedavilerinin devam ettiği öğrenildi. 

'DENEY YAPMAK İÇİN İNTERNETTEN ALDIM' DEDİ

Mahmut Can Kalkan'ın polis ekiplerine ilk ifadesinde, potasyum siyanürü deney yapmak için internetten sipariş verdiğini ve eve getirdiğini söylediği öğrenildi. 

Gözetim altında bulunan Mahmut Can Kalkan'ın, tedavisinin ardından emniyete götürüleceği belirtildi.

Yorumlar