20 Kas 2023 14:48 Son Güncelleme: 20 Kas 2023 15:15

İYİ Parti'de Ümit Dikbayır kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi. Yaşanan gelişmeyi duyuran İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, "Elbette eleştirilere açığız, elbette değerlendirmeler yorumlar çok değerli ama iş gerçek dışı beyanlara iftiralara geldiği zaman bu başka bir şey." diyerek ihraç istemi kararını duyurdu

İYİ Parti'de Ümit Dikbayır kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi
Haberi Dinle

İYİ Parti'de Ümit Dikbayır, kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildi.

Parti bütçesinin eksiye düştüğü iddialarıyla ilgili İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kendisinin ve ailesinin hesaplarının inceletildiğini öne sürmüştü.

Akşener, "Benim ve ailemin belediyelerde işi-gücü yok. İspat ederlerse politikayı bırakırım." ifadelerini kullanmıştı. İddianın odağındaki Sakarya Milletvekili Dikbayır da disiplin kuruluna dilekçe vererek konunun araştırılmasını istemişti. 

Konuya ilişkin gazetecilere açıklama yapan İYİ Parti Medya İlişkileri Başkanı ve Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu 'Bu konuyla ilişkili özellikle kamuoyunda özellikle bazı istifa eden arkadaşlar üzerinden İYİ Parti'ye haksız ve mutlak ifadelerle bir yön çizilmeye çalışıldığını görüyoruz. Elbette eleştirilere açığız, elbette değerlendirmeler yorumlar çok değerli ama iş gerçek dışı beyanlara iftiralara geldiği zaman bu başka bir şey. Bahsettiğiniz isim bugün Genel Başkanımızın imzaları ile yetkileri çerçevesinde tedbirli ve kesin ihraç istemi ile disiplin kuruluna sevk edilmiştir.' dedi.

 

 

Yorumlar