YAŞAM
29 Mayıs 2022 12:20 Son Güncelleme: 29 Mayıs 2022 12:26

İstanbul'da sokak düğününde polisle vatandaşlar tartıştı!

İstanbul Esenyurt’ta düğün için yolu kapatan bir grup ile polis arasında tartışma çıktı. Tartışmada vatandaşlar polise saldırınca ekipler, kalabalığı havaya ateş ederek dağıtmaya çalıştı. İkna edilerek dağılan grup, ekipler gidince tekrar düğünlerine devam etti.

Haberi Dinle

Fatih Mahallesi’nde meydana gelen olayda düğün için vatandaşlar yolu kapatınca çevreden geçen ekip tarafından uyarıldı. Duruma itiraz eden vatandaşlarla polis arasında çıkan tartışma sonucu polis bir kişiyi gözaltına almak istedi.

POLİS HAVAYA ATEŞ AÇTI

Bu sırada olayların büyümesi üzerine polis ekiplerinin havaya uyarı amaçlı ateş açması ortalığı karıştırdı. Saldırıya uğrayan polis ekipleri olay yerine destek çağırdı.

ÇEVİK KUVVET GELDİ

Polisin ihbarı üzerine onlarca polis olay yerine geldi. Çevik kuvvet ekipleri de çıkan tartışmada hazır olarak bulundu. Görevli polis amirleri tarafından vatandaşlar olayların sakinleştirilmesi için uzun süre dil döktü.

DÜĞÜNE DEVAM

Polisin iknası sonucu vatandaşlar sakinleşerek dağıldı. Düğün için tekrardan sandalyeleri yerlerine koyan grup, yeniden davul, zurna, klarnet ve darbuka çalarak oynamaya devam etti.

Kaynak : İHA

Yorumlar