YAŞAM
11 Oca 2020 10:59 Son Güncelleme: 11 Oca 2020 11:06

İstanbul'da önce güneş sonra sağanak var

Meteoroloji'den alınan son bilgilere göre bugün yurt genelinde parçalı bulutlu bir hava etkili olacak. Marmara'da sabah saatlerinde sis ve pus hadisesi bekleniyor. İstanbul'un bugün güneşli bir hava geçirmesi beklenirken güneş yarın İstanbul'da yerini yağışa bırakacak.

Haberi Dinle

Yurdun kuzey ve doğu kesimleri ile zamanla Marmara ve Ege kıyılarının parçalı ve çok bulutlu, Rize çevreleri ile Artvin'in kıyılarının yağmurlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Marmara ile iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. 

Hava sıcaklığının kuzey iç ve batı kesimlerde 2 ila 5 derece artacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvete esmesi bekleniyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU

Marmara Bölgesi'nde az bulutlu, zamanla parçalı çok bulutlu bir hava bekleniyor. Bölgede yer yer pus ve sis de bekleniyor.


Dün sabah saatlerinde etkisini kaybeden yağmur İstanbul'da yerini güneşli bir havaya bıraktı. Bugün de güneşli havanın etkili olması beklenirken, İstanbul bugün 10 derece ile geçtiğimiz iki haftanın en sıcak gününü geçirecek.

Yarın ise Trakya Bölgesi'nde başlayan yağışların Marmara Bölgesi'ni de etkisi altına alarak İstanbul'a yer yer yağış bırakması bekleniyor.

Yorumlar