21 Kas 2023 11:33 Son Güncelleme: 21 Kas 2023 11:35

İstanbul'da kar alarmı! Valilikten şimdiden 'hazırlıklı olun' uyarısı

Türkiye genelinde hava durumu hafta sonu itibariyle değişti. İstanbul'un yüksek kesimlerinde de dün zaman zaman kar yağdı. Meteoroloji "İstanbul'u yeniden karlı günler bekliyor" diyerek kar alamı verdi. İşte İstanbul'a karın geleceği tarih...

İstanbul'da kar alarmı! Valilikten şimdiden 'hazırlıklı olun' uyarısı
Haberi Dinle

Meteoroloji verilerine göre yurt genelinde Çarşamba gününden itibaren sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerine çıkacak ama İstanbul'da bir kar yağışı daha bekleniyor.

PAZAR GÜNÜ KAR GELİYOR

Yarından itibaren yağışlı bir haftaya başlayacak İstanbul'a Meteoroloji'nin paylaştığı haritaya göre pazar günü kar geliyor. Vali Davut Gül önümüzdeki günlerde beklenen kar yağışı için vatandaşları tedbirler almaları konusunda uyardı.

6 KENT İÇİN SARI VE TURUNCU KODLU UYARI

Öte yandan, Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun doğu kesimleri ile zamanla Marmara'nın güneybatısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'in batısının parçalı yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, sabah saatlerinde Tokat, Siirt ve Sinop'un iç kesimleri ile akşam saatlerinden itibaren Kıyı Ege, Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir'in batı ilçeleri ve Antalya'nın batı kıyıların yağışlı geçecek.

Kıyı kesimler ve Iğdır çevrelerinde yağmur ve sağanak, doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Rize, Artvin, Ardahan, Hakkari, Van'ın güneyinin yüksekleri ile gece saatlerinden itibaren Muğla Marmaris'de kuvvetli olması öngörülüyor.

Doğu Anadolu'nun doğusunda ise sıcaklığın 2 ila 8 derece azalacağı, iç ve batı kesimlerde 2 ila 6 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı açıklandı.

Artvin, Bitlis, Hakkari, Rize, Van, Şırnak ise sarı ve turuncu kodla uyarı yapılan iller.

Öte yandan; İstanbul'un yüksek kesimlerinde hafta sonu kendisini gösteren kar yağışı, 2016'dan bu yana kasım ayında görülen ilk kar yağışı olarak kayıtlara geçti.

Yorumlar