YAŞAM
11 Eyl 2019 08:43 Son Güncelleme: 16 Eyl 2019 09:38

İstanbul için saat verildi! Fırtına ve sağanak geliyor

İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi’nde fırtına ve şiddetli rüzgarın hakim olması bekleniyor. Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun Kuzey kesimleri için şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı.

İstanbul için saat verildi! Fırtına ve sağanak geliyor
Haberi Dinle

Meteoroloji'den yapılan son tahminlere göre saat 12.00 – 18.00 arasında İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı yapıldı. Öte yandan yine aynı saat diliminde Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzey kesimleri için sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Öte yandan sıcaklıklarda ise önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

FIRTINA UYARISI

Rüzgarın bugün genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara bölgesi ve Kuzey Ege kıyı kesimlerinde öğlen saatlerinde yer yer kuvvetli(30-50 km/sa)olarak eseceği beklenmektedir.

İSTANBUL °C, 29°C


Parçalı ve az bulutlu


İZMİR °C, 31°C


Az bulutlu


ANKARA °C, 28°C


Parçalı ve az bulutlu

Yorumlar