YAŞAM
20 Oca 2021 12:04 Son Güncelleme: 20 Oca 2021 12:05

İstanbul dahil çok sayıda il için sarı ve turuncu uyarı

Meteorolojiden alınan son tahminlere göre, yağışlar batı illerinden doğu illerine geçiş yaptı. İstanbul'un da aralarında bulunduğu çok sayıda il için sarı ve turuncu kodlu uyarı verildi. İşte 5 günlük hava durumu tahminleri...

Haberi Dinle

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güney doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun güneyi, Zonguldak, Bartın, Karabük, Ordu, Bingöl, Erzurum, Iğdır çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Hatay çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İç ve doğu kesimlerde kuvvetli buzlanma ve don, kıyı kesimlerde hafif don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI NASIL OLACAK?

Sıcaklıkların Marmara'da 3 ila 5 derece artacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normallerinin 5 ila 10 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL DAHİL 'SARI' VE 'TURUNCU' KODLU UYARI

Kıyılarda hafif, iç ve doğu kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. 

Meteoroloji, İstanbul'un da aralarında olduğu çok sayıda kent için sarı ve turuncu uyarıda bulundu.

Yorumlar