İşgalci devlet İsrail'in Gazze Şeridi'nde kadın, çocuk dinlemeden yaptığı vahşi zulüm tüm acımasızlığıyla devam ediyor. İnsanlar, ilaç, gıda hatta temiz su gibi temel ihtiyaçlarına bile ulaşamıyorlar.

ATV'nin kült haline gelmiş programı Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında yürek sızlatan anlar yaşandı. Yarışmada başarılı performans sergileyen yarışmacılardan Simay Doğrusoy, ikinci baraj sorusuna kadar gelmeyi başardı. Yarışmacı, 300 bin TL'lik soruyu açtırmaya da hak kazandı. Yarışmada çıkan Filistin sorusu sonrası ünlü sunucu Kenan İmirzalıoğlu'nun verdiği tepki sosyal medyada beğeni topladı.

MİLYONER'DE YÜREK SIZLATAN SORU

300 bin TL'lik soruda yarışmacının karşısına, "İsrail'in kurulduğu 1948'e kadar Filistinli Müslümanların Yahudilere sattıkları toplam arazi tüm Filistin topraklarının yaklaşık yüzde kaçı kadardır?" sorusu çıktı. Yarışmacı, soruya cevap vermek istemeyerek yarışmadan çekildi. Yarışmacının çekilmesinin ardından yaşanan zulme ilişkin konuşan İmirzalıoğlu, katil devlet İsrail'e tepkisini dile getirdi.

"PARAYLA HERKESİN BAŞKA BİR İLİŞKİSİ VAR!"

Küçük bebeğinin üşüdüğünü söyleyen ve kendi evinden battaniye almak istiyen bir anneye izin verilmediğini anlatan İmirzalıoğlu, "İnşallah bütün dünyanın da ayaklanmasıyla devletler, hükümetler, bu konuda sessiz kalabiliyor kendi politikalarına göre davranıyorlar, çünkü parayla herkesin başka bir ilişkisi var ama dünya insanları bu işe karşı çıkmaya başladı. İnşallah bu bir an evvel son bulur" ifadelerini kullandı.

Bu vahşiliğin ortadan kalkması gerektiğini dile getiren ünlü oyuncu, "Göz göre 21. yüzyılda insanlara, kadınlara, çocuklara zulüm ediliyor ve buna karşı çıkan insanlarda işinden ediliyor" ifadelerini kullandı.